Zmaji v dveh tekmah prejeli kar 17 zadetkov

EBEL: hokejisti Olimpije so na gostovanju v Innsbrucku vpisali že 14. poraz v sezoni, sedmega zaporednega (2:7).

12. november 2016 00.32
jer*Hokej Olimpija:Bolzano

Innsbruck - Hokejisti Olimpije so v razširjenem avstrijskem prvenstvu (EBEL) v 17. poskusu vpisali že štirinajsti poraz, sedmega zaporednega, s čimer ostajajo trdno zabetonirani na dno razpredelnice. Potem ko so v prejšnjem kolu utrpeli hudo klofuto Salzburga, ki je bil pod Rožnikom boljši s kar 10:2 (!), so jo tokrat odnesli le malenkost bolje, na gostovanju na Tirolskem so namreč priznali premoč Innsbrucku, ki je bil mnogo prepričljivejši s 7:2. S tem se je zmajem maščeval za septembrski tivolski poraz (3:4) po podaljšku. V nedeljo slovenske prvake čaka doma obračun z orli iz Znojma.

Da utegne Ljubljančane boleti glava, so gostitelji nakazali že po 36 sekundah, ko je komaj polnoletnega čuvaja mreže Jakoba Raišpa matiral center Andrew Clark. Vodstvo je v peti minuti podvojil Jason Desantis, a je pičlih 46 sekund pozneje žarek upanja gostom prižgal Sacha Guimond. A ne za dolgo, že v 27. minuti je bilo na semaforju 4:1, razliko je omilil Žiga Pešut, toda v zadnjem delu se je ljubljanska mreža še trikrat zatresla. V vrstah zmajev tokrat ni bilo prvega vratarja Jeffa Frazeeja in branilca Raphaela Bussieresa, prihodnji dnevi pa bodo pokazali, kakšna bo njuna nadaljnja usoda v moštvu zaradi današnje odsotnosti.

Innsbruck : Olimpija 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Dvorana TWK Arena, gledalcev 2000, sodniki Gamper (Avstrija), Trilar (glavna), Pagon, Rakovič (vsi Slovenija).

Strelci: 1:0 - Clark (Stach, 1.), 2:0 - Desantis (Lammers, Bishop, 5.), 2:1 - Guimond (Langkow, Koren, 6.), 3:1 - Smith (Lamoureux, Huber, 25./PP1), 4:1 - Spurgeon (Desantis, Lammers, 27.), 4:2 - Pešut (Harty, Langkow, 30.), 5:2 - Spurgeon (Lammers, Ross, 44.), 6:2 - Stach (Bishop, Pedevilla, 47.), 7:2 - Lammers (Spurgeon, Ross, 53./PP1).

Kazenske minute: Innsbruck 11, Olimpija 11.