Eneco Tour: Sagan najmočnejših nog v ciljnem šprintu

Za slovaškega kolesarja, svetovnega in evropskega prvaka, je bila to že 12. letošnja zmaga. Pibernik petdeseti.

21. september 2016 19.45
CYCLING-ENECO-NED-TOUR

Ardooie - Po včerajšnjem desetkilometrskem kronometru, ki se je razpletel tudi s slovenskim uspehom in šestim mestom Primoža Rogliča (LottoNL-Jumbo), so morali udeleženci dvanajste izvedbe nizozemske kolesarske preizkušnje Eneco Tour danes opraviti s tretjo etapo. V cilj 182,3 kilometra dolge proge med krajema Blankenberge in Ardooie je najhitreje pripeljal svetovni in od nedavnega tudi evropski prvak, Tinkoffov Slovak Peter Sagan.

Priljubljeni 26-letnik, ki je na olimpijskih igrah v Riu nastopil v gorskokolesarskem krosu, je vse tri dosedanje etape na Enecu končal v deseterici, današnja zmaga pa je bila njegova že dvanajsta letos. V ciljnem šprintu je imel močnejše noge od Skyevega Nizozemca Dannyja van Poppela in Cofidisovega Francoza Nacerja Bouhannija, s tem pa se je tudi v skupni razvrstitvi s tretjega prebil na drugo mesto, za vodilnim včerajšnjim zmagovalcem vožnje na čas, Avstralcem Rohanom Dennisom (BMC), zaostaja zgolj tri sekunde.

Današnjo povsem neselektivno etapo je v času zmagovalca končalo še 141 kolesarjev, med njimi tudi trije Slovenci: Luka Pibernik (Lampre-Merida) je zaokrožil petdeseterico, Luka Mezgec (Orica-BikeExchange) je bil šestdeseti, včerajšnji junak Roglič pa je zasedel 102. mesto. Druga dva slovenska predstavnika, Marko Kump (Lampre-Merida) in Borut Božič (Cofidis), sta z več kot dveminutno zamudo obtičala pri repu uvrščenih. V skupni razvrstitvi je Roglič ostal osmi 16 sekund za vodilnim Dennisom. Jutri se bo dirka prevesila v drugo polovico z najdaljšo četrto etapo na 201,4 kilometra dolgi progi med Aalterjem in St. Pieters-Leeuwom.