Giro d'Italia: Viviani najmočnejši v ciljnem šprintu

Italijan Elia Viviani je zmagovalec druge etape dirke po Italiji, Luka Mezgec je bil četrti.

10. maj 2015 18.51
Italy Giro Cycling

Genoa - Italijanski kolesar Elia Viviani (Sky) je junak druge etape dirke po Italiji, ki je kolesarje peljala iz Albenge v Genovo.

O zmagovalcu 177-kilometrske etape je po pričakovanjih odločal ciljni šprint. V zaključni ravnini je naprej napadel Nemec Andre Greipel (Lotto Soudal), takoj za njim se je v ospredje pognal Nizozemec Moreno Hofland (LottoNL-Jumbo), oba pa je iz ozadja presenetil Viviani, ki je prikolesaril po desni strani in prvi prečkal ciljno črto. Drugo mesto je osvojil Hofland, tretje pa Greipel.

»Uspelo mi je nekaj neverjetnega. Vedel sem, da je Hofland v zelo dobri formi. Greipel se je nekoliko prezgodaj pognal v ospredje, jaz pa sem vedel, da je zadnji del etape nekoliko navkreber, zato sem želel napasti ob pravem trenutku. Sem zelo srečen. Na Giru smo zato, da pomagamo Richieju Portu do skupne zmage. Danes so sotekmovalci pomagali tako njemu kot tudi meni, v zadnjih treh kilometrih sta se še posebej izkazala Salvatore Puccio in Bernie Eisel,« je bil vesel Viviani.

Med najboljšimi je bil tokrat tudi Luka Mezgec (Giant-Alpecin), ki je osvojil četrto mesto: »Noge so bile dobre. V zaključku je bilo veliko padcev, tudi naši fantje so bili udeleženi, tako da sprinterski vlak ni bil organiziran. Na koncu sem imel dober položaj, toda potrošil sem preveč energije za to. Ciljni sprint je bil rahlo navzgor, zato je bilo težko zmagati,« je povedal Mezgec. Slovenski uspeh je z enajstim mestom dopolnil Grega Bole (CCC Sprandi), Jan Polanc (Lampre) pa je bil 102. (+1:09).

V skupnem seštevku je vodstvo prevzel Avstralec Michael Matthews (Orica GreenEdge), na drugem in tretjem mestu sta njegova rojaka in moštvena sotekmovalca Simon Gerrans in Simon Clarke. Grega Bole je 58. (+0:45), Luka Mezgec 64. (+0:49) in Jan Polanc 110. (+2:08).