Kocjan izgubil skupno vodstvo na dirki po Utahu

Za zmagovalcem, Kanadčanom Michaelom Woodsom (Optum), je zaostal devet sekund in izgubil skupno vodstvo.

08. avgust 2015 10.43
Mo. B., Delo.si, STA

Salt Lake City – Slovenski kolesar Jure Kocjan, član ekipe SmartStop, je bil 13. v peti etapi dirke po Utahu, ki je v dolžini 89 km potekala po mestu Salt Lake City. Za zmagovalcem, Kanadčanom Michaelom Woodsom (Optum), je zaostal devet sekund in izgubil skupno vodstvo. Z drugo zaporedno zmago je sedaj vodilni Woods, ki je dan začel s 14 sekundami zaostanka.

Kocjan je sedaj skupno tretji s petimi sekundami zaostanka za Woodsom, drugi je Američan Brent Bookwalter (BMC Racing), ki zaostaja štiri sekunde.

Janez Brajkovič (United HealthCare), drugi slovenski tekmovalec, je bil 22. (+19 sekund) in je skupno 19. (+29 sekund).