Kolesarske novice: Pinot prvi prispel do Meribela, Cancellari kronometer v Švici

Francoz Thibaut Pinot je zmagovalec šeste etape dirke Kriterij Dauphine, medtem ko je v Švici najbolje začel Cancellara.

11. junij 2016 18.08
11. junij 2016 18.30
CYCLING-SUI-ROMANDIE
M. Ž.
M. Ž.

Meribel - Na dirki Kriterij Dauphine je danes potekala šesta etapa s ciljem v športnem središču Meribel, kamor je kot prvi prikolesaril domačin Thibaut Pinot. V skupnem seštevku je na vrhu ostal Britanec Christopher Froome.

Današnja 141 kilometrov dolga gorska etapa je vsebovala pet kategoriziranih klancev in zaključni vzpon do Meribela (1454 m).

Pred zadnjim vzponom je bilo v igri za zmago še deset kolesarjev, nato pa sta se v ospredje pognala Francoza Thibaut Pinot in Romain Bardet.

V francoski bitki za etapno zmago je bil močnejši Pinot, ki je prvič slavil na tej dirki, Romain Bardet je v cilj prispel v času zmagovalca, tretje mesto pa je osvojil Irec Daniel Martin (+1:04). Slovenski kolesar Luka Pibernik je osvojil 81. mesto (+27:57).

V skupnem seštevku je pred nedeljsko zadnjo etapo rumeno majico zadržal Christopher Froome, ki ima 21 sekund prednosti pred Avstralcem Richiejem Portejem in današnjim zmagovalcem Romainom Bardetom. Luka Pibernik je 83. (+46:59).

Jutrišnja sklepna etapa bo dolga 151 kilometrov, kolesarje čaka šest kategoriziranih vzponov.

Cancellari kronometer v Švici

Danes se je začela jubilejna 80. dirka Po Švici, kjer so organizatorji za začetek izpeljali kronometer. Na 6,4-kilometrski progi je bil najboljši Švicar Fabian Cancellara, ki je za sekundo premagal Belgijca Jürgena Roelandtsa in za dve sekundi Avstralca Lukea Durbridgea.

Slovenska trojka ni bila v ospredju. Kristijan Koren je bil 59. (+0:30), Simon Špilak 64. (+0:31) in Jan Polanc 138. (+0:51).