Mugerli tretji v kraljevski etapi okoli jezera Qinghai

Na kolesarski dirki okoli jezera Qinghai na Kitajskem je tokrat med Slovenci blestel Matej Mugerli na tretjem mestu.

11. julij 2015 15.18
Š. Ro., Delo.si

Peking - Po uspehih Marka Kumpa in Primoža Rogliča je med slovenskimi kolesarji na dirki okoli jezera Qinghai zablestel tudi Matej Mugerli. V kraljevski sedmi etapi je član ekipe Synergy Baku po 190 km od Guideja do Xunhue osvojil tretje mesto. Zmagal je Belorus Ilija Koševoj, pred Ukrajincem Mihajlom Kononenkom in ostalimi zasledovalci je v cilj prišel s 55 sekundami prednosti.

Na četrtem mestu je končal najboljši iz novomeške ekipe Adria Mobil Hrvat Radoslav Rogina, ki je v skupnem seštevku še vedno drugi. Za Irancem Hosseinom Alizadehom, danes sedmim, zaostaja tri sekunde.

Roglič je tokrat v cilj prikolesaril na 15. mestu v skupini, ki je zaostala 55 sekund. Nekdanji smučarski skakalec je v skupnem seštevku četrti z zaostankom 1:37 minute, natanko minuto zaostaja za tretjeuvrščenim Kolumbijcem Franciscom Coloradom Hernandezom. Mugerli je skupno deveti (+3:36).