Pariz-Nica: Porte in Thomas poskrbela za dvojno zmago Skyja

Avstralec Richie Porte je prvi prečkal ciljno črto četrte etape, Michal Kwiatkowski je znova prevzel skupno vodstvo.

12. marec 2015 17.36
CYCLING-FRA-PARIS-NICE

Pariz - Četrta etapa dirke med Parizom in Nico je prinesla veliko zmagoslavje ekipe Sky, saj sta na vrhu končala njena člana Richie Porte in Geraint Thomas.

Avstralec in Britanec sta se od konkurence odcepila v zadnjih dveh kilometrih in ciljno črto prečkala osem sekund pred Poljakom Michalom Kwiatkowskim (Etixx - Quick-Step), ki je znova oblekel rumeno majico.

»To je za ekipno fantastičen dan. Od začetka vzpona smo delali svoje, ni bil lahek vzpon, toda bili smo na prvem in drugem mestu, kar je fantastično. Pred dvema letoma sem na gorski etapi oblekel rumeno majico, zato sem vedel, da prihajajo težki dnevi. Rad imam Col d'Eze, zato se veselim vožnje na čas tam. S seboj imam izjemno ekipo, z Geraintom sva zdaj na prvih dveh mestih, karte so dobre,« je povedal Porte.

Simon Špilak (Katjuša) se je enakovredno boril z najboljšimi in etapo končal na desetem mestu (+0:24), Borut Božič (Astana) pa je končal na 126. mestu (+23:25).

Matthews hitro predal rumeno majico

Avstralec Michael Matthews (Orica GreenEdge), ki je včeraj prevzel vodstvo v skupnem seštevku, jo je danes skupil pri zadnjem vzponu in zasedel zgolj 78. mesto (+14:01), tako da je prvo mesto hitro vrnil Michalu Kwiatkowskemu.

Poljak ima pred peto etapo sekundo prednosti pred Richiejem Portejem in tri sekude pred Geraintom Thomasom, Matthews pa je nazadoval na 74. mesto (+13:56). Simon Špilak je 11. (+0:52), Borut Božič pa 123. (+24:36).

Debusschere najboljši v drugi etapi

Na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja so izpeljali drugo etapo, ki jo je dobil Belgijec Jens Debusschere (Lotto Soudal).

Belgijec je v ciljnem šprintu premagal Slovaka Petra Sagana (Tinkoff-Saxo) in Irca Sama Bennetta (Bora-Argon 18).

Med Slovenci je bil najvišje Kristijan Koren (Cannondale-Garmin), ki je v času zmagovalca osvojil 38. mesto, Luka Pibernik (Lampre-Merida) je bil 108. (čas zmagovalca), Luka Mezgec (Giant Alpecin) pa je bil ob koncu etape udeležen v skupinski padec in je zasedel 158. mesto.

»V vodstvu smo bili pet kilometrov pred ciljem, Luka je bil v položaju za sprint. Nekje 3,5 kilometra pred ciljem so fantje izgubili Luko, ki je stežka držal stik. Tom Veelers je opravil svoje delo in ga pripeljal nazaj v ospredje ter dober položaj. Bil je dobro postavljen, tik za Elio Vivianijem, toda on je padel, Luka ni imel rešitve. Ostal je le brez nekaj kože, toda padec je zmeraj šok za telo,« je povedal trener Gianta Rudi Kemna.

Rezultati četrte etape dirke Pariz-Nica (204 km)