Po Hrvaški: Roglič zadržal drugo mesto

Kolesarsko dirko pri »sosedih« je dobil Poljak Maciej Paterski, Primož Roglič je zaostal minuto in sekundo.

26. april 2015 17.33
jer*Kolesarstvo, Primož Roglič
J. P., Delo.si

Zagreb - Že pred današnjo zadnjo (peto) etapo na 177 kilometrov dolgi ravninski progi od Svetega Martina do Zagreba je bil v obrisih znan končni razplet kolesarske dirke po Hrvaški: Poljak Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), ki se je v vodstvo zavihtel na petkovi kraljevski etapi s ciljnim vzponom na Učko, je skupno zmago potrdil še z najhitrejšim današnjim časom, v finišu je imel namreč močnejše noge od Avstrijca Felixa Großschartnerja (Felbermayr), Rusa Romana Majkina (RusVelo) in Belgijca Olivierja Pardinija (Verandas).

Med Slovenci se je danes s 17 sekundami zaostanka najbolj izkazal zmagovalčev moštveni kolega Grega Bole, ki je bil osmi, v skupnem seštevku pa je deseterico ujel za rep. V zadnji etapi sta v isti skupini kot on ciljno črto prečkala še Rok Korošec (Radenska) na 12. mestu in Primož Roglič (Adria Mobil), ki je bil 18., a zadržal končno drugo mesto, le zaostanek za Paterskim je narastel na minuto in sekundo. Skupno tretje mesto je zasedel še en član ekipe CCC, Poljak Sylwester Szmyd, ki je zamudil še 17 sekund več kot Roglič.