Po Sloveniji: Ovčekin najboljši v kronometru

Ruski kolesar Artem Ovečkin je zmagovalec 8,8 kilometra, prvega dejanja 22. dirke Po Sloveniji.

18. junij 2015 18.07
18. junij 2015 20.43
Po Sloveniji Šport

Ljubljana - Ruski kolesar Artem Ovečkin (Rusvelo) je bil najboljši v kronometrski preizkušnji 22. dirke Po Sloveniji.

Udeležence največje slovenske kolesarske dirke je za uvod čakala 8,8-kilometrska vožnja na čas po ljubljanskih ulicah.

S progo je najhitreje opravil Ovečkin, ki je ciljno črto na Kongresnem trgu prečkal v času 10:22,31: »Pripravil sem se le za prolog. Za generalno razvrstitev pa ne vem. Moje sposobnosti za vožnjo v hrib niso najboljše,« je z nasmeškom povedal Ovečkin.

Drugi je bil Italijan Salvatore Puccio iz ekipe Sky (10:22,72), tretji pa njegov rojak v vrstah ekipe Lampre-Merida Diego Ulissi (20:24,60).

Najboljši Slovenec je bil Jure Golčer (Felbermayr), ki je s sedmimi sekundami zaostanka osvojil osmo mesto.

Polanc zadovoljen s 15. mestom

Za drugo najboljšo slovensko uvrstitev je poskrbel Jan Polanc (Lampre-Merida) s 15. mestom (+0:12): »V redu rezultat zame, glede na to, da nisem specialist za kronometer. Bil je kratek, ni pa bil tehnično zahteven. Če lahko obrneš težek prenos, potem gre ves čas čez 50 kilometrov na uro

Polanc je v kronometru zaostal za svojim moštvenim sotekmovalcem Diegom Ulissijem, vendar verjame, da lahko na koncu konča pred njim: »Ulissiju smo pomagali na etapah na Giru. Meni dajo več možnosti. Na koncu se gleda interes ekipe, to je, da imamo enega čim višje uvrščenega.«

Dirka Po Sloveniji se bo nadaljevala s petkovo drugo etapo med Škofjo Loko in Kočevjem, kolesarji bodo prevozili 182 kilometrov.

Dirka Po Sloveniji, vožnja na čas (8,8 km)

1. Artem Ovečkin (Rus/Rusvelo) 10:22