Po Švici: druga etapa nekdanjemu kolesarju Perutnine in Adrie

Etapna zmaga Hrvatu Kristijanu Đuraseku, skupno vodstvo Tomu Dumoulinu, gorski cilji Luki Piberniku.

15. junij 2015 00.49
Switzerland Cycling Tour de Suisse
J. P., Delo.si

Zug - Hrvaški kolesar Kristijan Đurasek, danes član Lampreja-Meride, svojčas pa tudi Perutnine Ptuj in Adrie Mobil, je v drugi etapi dirke po Švici na 161 kilometrov dolgi progi s štartom in ciljem v Risch-Rotkreuzu z napadom 800 metrov pred koncem presenetil tekmece v vodilni skupini in ciljno črto prečkal štiri sekunde pred Špancem Danielom Morenom (Katjuša) in Kolumbijcem Julianom Davidom Arredondom (Trek Factory). »To je najpomembnejša zmaga v moji karieri, pomembnejša od letošnje turške. V Švico sem prišel dobro pripravljen in predvsem svež. Noge sem imel prave, omogočile so mi lepo zmago,« je poudaril Đurasek.

Izkazal se je Simon Špilak (Katjuša), ki je na šestem mestu zaostal enako kot drugouvrščeni, odličen vtis pa je zapustil tudi Luka Pibernik (Lampre-Merida), ki je bil dolgo časa ubežnik, sprva s še tremi kolesarji, nato pa le še z Avstralcem Cameronom Mayerjem, lanskim zmagovalcem druge etape. Njun poskus, med katerim sta vodila za največ tri minute, se je končal 30 kilometrov pred ciljem. V dolgem begu je bil nekdanji slovenski prvak po enkrat drugi na gorskem in letečem cilju, po etapi pa je oblekel majico najboljšega na gorskih ciljih.

Po koncu Pibernikovega pobega je v ospredje prišel Špilak, ki je na drugem gorskem cilju zasedel drugo mesto in bil na koncu šesti, v skupnem seštevku pa se je prebil na deseto mesto, za vodilnim zmagovalcem prologa, Nizozemcem Tomom Dumoulinom (Giant Alpecin), pa zaostaja 19 sekund. Jutri čaka karavano tretja, 117 kilometrov dolga etapa med Quintom in Olivonejem.