Tour: Terminator iz Žiline v šprintu opravil tudi s Froomom

Enajsta etapa kolesarske dirke Po Franciji Petru Saganu, Christopher Froome še prepričljiveje v rumenem.

13. julij 2016 20.03
CYCLING-FRA-TDF2016-LINE

Montpellier - Tinkoffov slovaški kolesarski as Peter Sagan, ki se bo na prihajajočih olimpijskih igrah v Riu sicer predstavil na gorskem kolesu, je zmagovalec enajste etape stotretje izvedbe slovite dirke Po Franciji, ki se je danes nagnila v drugo polovico. V ciljnem šprintu na 162,5 kilometra dolgi progi med Carcassonnom in Montpellierjem je imel močnejše noge od Skyevega Britanca Christopherja Frooma, ki je z naskokom zadržal rumeno majico vodilnega, in moštvenega kolega, Poljaka Macieja Bodnarja.

Za 26-letnega samosvojega Terminatorja iz Žiline, lanskega svetovnega prvaka v cestni vožnji, je bila to druga etapna zmaga na letošnjem Touru (najhitrejši je bil tudi drugi dan med Saint-Lojem in Cherbourgom) in šesta doslej. Napadel je debelih dvanajst kilometrov pred ciljem, pridružil se mu je še Froome in prav med njima je bilo videti ciljni obračun za zmago. Sagan ni imel pretiranih težav, da je za seboj pustil Otočana, ki pa se s tem ni pretirano obremenjeval, saj je v primerjavi z najresnejšimi tekmeci v skupni razvrstitvi pridobil kar nekaj dragocenih sekund.

Pred rojakom v vrstah Orice Adamom Yatesom ima zdaj 28 sekund naskoka, tretjeuvrščeni Irec Daniel Martin (Etixx-QuickStep) pa zamuja še dodatne tri sekunde več. Slovenska četverica se tokrat ni izkazala, še najbližje Saganu je bil na 95. mestu Luka Pibernik (Lampre-Merida), ki je bil dobro minuto in četrt prepočasen, skupno pa je še vedno najviše - na 75. mestu - njegov moštveni kolega Jan Polanc. Danes - ravninsko etapo je zaznamoval veter, ki je skupino večkrat povsem razbil - je sicer glavnina na čelu s Katjušinim Norvežanom Alexandrom Kristoffom ciljno črto prečkala s šestimi sekundami zaostanka.

Jutri čaka udeležence 185 kilometrov dolga gorska dvanajsta etapa iz Montpellierja na Mont Ventoux.