Van Avermaetu dirka v Montrealu

Belgijec Greg van Avermaet je v ciljnem šprintu dirke Po Montrealu ugnal Slovaka Petra Sagana. Matej Mohorič je bil 28.

12. september 2016 10.51
Canada Grand Prix Cycling
M. Ž.
M. Ž.

Montreal - Belgijski kolesar Greg van Avermaet (BMC) je zmagovalec dirke svetovne serije v Montrealu.

Olimpijski prvak si je zmago na 205,7-kilometrski dirki priboril v ciljnem šprintu, v katerem je premagal Slovaka Petra Sagana (Tinkoff). Omenjena kolesarja sta bila najboljša že na petkovi tekmi v Quebecu, le da je na najvišji stopnički stal Sagan.

»Bilo je težko. Premagati Sagana v sprintu je res velika stvar. Res sem zadovoljen s formo, držim jo dolgo časa, kar mi je prineslo nekaj lepih zmag. Vedno sem govoril, da bi lahko v karieri dosegel več, letos sem to le dokazal. Vedno smo vedeli, da sem dober kolesar, a prave pike na i ni bilo. Letos je bilo drugače, na kar sem izredno ponosen. Dirke v Kanadi so mi všeč, sem se bom zagotovo še vrnil,« je po šesti zmagi sezone dejal Van Avermaet.

Na tretjem mestu je bil Italijan Diego Ulissi (Lampre-Merida), na četrtem Avstralec Michael Matthews (Orica-BikeExchange), na petem pa njegov rojak Nathan Haas (Dimension Data).

Izmed Slovencev je bil najvišje Matej Mohorič (Lampre-Merida), ki je etapo končal v času zmagovalca na 28. mestu, Simon Špilak (Katjuša) je bil 57. (+3:36), Jan Polanc pa 89. (+6:31)