Vuelta: Froome v zadnjih metrih dobil bitko s Quintano

Zmagovalec enajste etape je Britanec Chris Froome, drugouvrščeni Kolumbijec Nairo Quintana ostaja v rdečem.

31. avgust 2016 19.29
CORRECTION-CYCLING-ESP-TOUR-VUELTA
M. Ž.
M. Ž.

Cantabria - Britanski kolesar Christopher Froome (Sky) je dobil enajsto etapo dirke Po Španiji, ki se je končala s ciljnim vzponom prve kategorije na Peno Cabargo.

Chris Froome je na zaključnem vzponu premagal Kolumbijca Naira Quintano (Movistar), ki je zadržal rdečo majico, tretji je bil njegov moštveni kolega, Španec Alejandro Valverde (+0:06).

Današnja 168-kilometrska etapa je bila večinoma ravninska, kolesarje pa je za konec čakal 5,6 kilometra dolg vzpon s povprečnim naklonom 9,8 odstotka.

Na začetku etape je pobegnilo 23 kolesarjev. Najdlje je v ospredju vztrajal Belgijec Ben Hermans (BMC), ki je bil ujet tri kilometre pred koncem. Na sklepnem vzponu je 1,8 kilometra od cilja prvi napadel Kolumbijec Esteban Chaves (Orica) in si privozil 20 sekund prednosti, a nato omagal.

Slab kilometer pred koncem pa sta za navdušenje navijačev poskrbela prva favorita za končno zmago Quintana in Froome. Več moči je imel Britanec, medtem ko je Kolumbijec ciljno črto prečkal v času zmagovalca in z drugim mestom zadržal vodstvo na dirki.

V skupnem seštevku ima Nairo Quintana 54 sekund prednosti pred Christopherjem Froomom in 65 sekund pred Alejandrom Valverdejem.

Rezultati enajste etape (Colunga - Pena Cabarga, 168 km)