ABA: Krka brez presenečenja v Beogradu

Košarkarji Krke so v 23. kolu lige ABA izgubili pri vodilni Crveni zvezdi (65:78).

08. marec 2014 13.16
08. marec 2014 20.00

Beograd - Košarkarji Krke so v 23. kolu regionalne lige ABA izgubili na gostovanju v Beogradu pri vodilni Crveni zvezdi (65:78).

Novomeščani so ob odsotnosti poškodovanega Sanija Bečirovića dobro začeli dvoboj z Beograjčani in po petih minutah vodili za šest (12:6), a so domačini še pred koncem četrtine izid obrnili v svojo korist (19:15) in prvi polčas sklenili s prednostjo desetih točk (38:28).

Krka je v drugem polčasu držala ritem s Crveno zvezdo in pet minut pred koncem zaostajala le za šest (57:63), vendar so zavoljo številnih napak in kar 20 izgubljenih žog morali priznati premoč gostiteljem.

Prvi Crveni zvezdi je bil najboljši strelec Raško Katić z 19 točkami, pri Krki pa kapetan Edo Murić s 14 točkami.

Novomeški košarkarji bodo v naslednjem kolu gostili Radnićki.

Krka popustila ob koncu uvodne četrtine

Prve minute dvoboja so bile na strani Krke, ki je po petih minutah vodila z 8:4, pri čemer je Edo Murić dosegel šest točk, preostali dve pa Zvonko Buljan.

Novomeščani so dobro igrali do konca pete minute in vodstva z 12:6, nato pa je domačim uspel preobrat s trinajstimi zaporednimi točkami, tako da so po prvi četrtini vodili z 19:15.

Zvezda ob odsotnosti Murića povečevala svojo prednost

V gostujočem moštvu je po minuti druge četrtine igrišče zapustil Edo Murić, ki je v prvih desetih minutah s strani Branka Lazića prejel močan udarec v rebra. To je ramerje moči povsem obrnilo v prid beograjskega moštva, ki si je v 12. minuti prvič priborilo dvomestno prednost, potem ko so Tadija Dragićević, Raško Katić in Charles Jenkins poskrbeli za delni izid 7:0 (26:15).

Košarkarji Krke so v 14. minuti zaostajali že za 14 točk (31:17), ko so le dvignili nivo svoje igre in počasi začeli zmanjševati prednost. Povratek je začel Smilijan Pavič, nato je Chris Booker dosegel pet zaporednih točk in Krka je zaostajala le še za sedem (24:31). Gostje so pred svojim zadnjim napadom zaostajali za osem (28:36), ko je Erjon Kastrati izgubil žogo in naredil prekršek nad Jako Blažičem, ta pa je z dvema prostima metoma postavil izid polčasa (38:28).

V prvih dvajsetih minutah je bil pri Crveni zvezdi najbolj razpoložen Raško Katić z 11 točkami, pri Krki pa Chris Booker s 7 točkami.

Kapetanova vrnitev ni pomagala gostom

Pri Novomeščanih se je v tretji četrtini na igrišče vrnil kapetan Edo Murić, kar pa ni bistveno vplivalo na potek tekme, saj so Beograjčani v 25. minuti vodili z desetimi točkami razlike (44:34), pri čemer je Krka izgubila kar 12 žog (Crvena zvezda 8).

Gostje so imeli v 27. minuti lepo priložnost, da prepolovijo prednost Crvene zvezde na pet točk, saj so imeli ob zaostanku z 39:46 na voljo protinapad dveh proti enemu, vendar je Charles Jenkings ugotovil namero Klobučarja in prestregel žogo, na drugi strani pa je zadel Dragićević. Beograjčani so do konca četrtine znova povečali prednost in pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 55:43.

Hukić in Murić vrnila Krko v igro

Domače moštvo je po minuti zadnje četrtine povedlo za petnajst (60:45), ko je Jasmin Hukić zadel dve zaporedni trojki in Krko približal na devet (51:60). Pri Crveni zvezdi je na Hukićev niz s trojko odgovoril Branko Lazić, vendar mu je na drugi strani nemudoma vrnil Edo Murić (64:53), kapetan Krke pa je nato zadel še tri izmed štirih prostih metov in svoje moštvo približal na šest točk (57:63).

Sledile so slabše minute slovenskega moštva, ki je nasprotnikom dopustilo sedem zaporednih točk in v 37. minuti zaostajalo za trinajst (57:70), Novomeščani pa do konca tekme niso več ogrozili zmage Crvene zvezde.