ABA: Edo Murić do tesne zmage, Aleš Pipan na kolenih

Levski se je po podaljšku dokopal do zmage nad MZT, svoje šele druge v sezoni. Partizan stežka strl odpor Mega Leksa.

10. marec 2015 00.21
J. P., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Partizana so le stežka zadržali tretje mesto na razpredelnici regionalne lige ABA, potem ko so v današnji zadnji tekmi 24. kola na gostovanju dolgo trli čvrst odpor Mega Leksa in naposled mukoma zmagali s 75:73. V 33. minuti so resda še vodili s +10, v zadnjih izdihljajih obračuna pa so se igrali z ognjem in se le za las izognili temu, da bi se opekli. Najučinkovitejši v vrstah beograjskega moštva je bil krilni center Milan Mačvan s 23 točkami (za dve je metal neverjetnih 11:11), slovenski reprezentant Edo Murić jih je pritaknil devet ob slabem metu iz igre (prosti meti 5:5, za dve 2:5, trojke 0:3), dodal pa še tri skoke in eno ukradeno žogo v 24 minutah.

Nič kaj uspešno pa se ni na klopi skopskega MZT ugnezdil nekdanji trener Uniona Olimpije Aleš Pipan, saj so njegovi varovanci v derbiju začelja po podaljšku priznali premoč bolgarskemu Levskemu, ki se je z 91:90 dokopal do šele druge zmage v sezoni oziroma prve po petmesečni suši. MZT ni pomagalo niti enajst zadetih trojk, od tega jih je pet prispeval prvi strelec Stefan Sinovec (29 točk), medtem ko je nova okrepitev, nekdanji igralec Krke in Uniona Olimpije Aleksandar Ćapin, dodal 19 točk (štiri trojke). Levski je pred zadnjo četrtino rednega dela vodil že za zelo udobnih 13 točk, naposled pa trepetal za zmago, a bi v finišu vseeno zbranejši.