ABA: Hemofarm premočan za Krko

V 18. kolu lige ABA je Krka visoko izgubila proti Hemofarmu, jutri bo na spredu slovenski obračun Olimpije in Heliosa.

21. januar 2012 23.05

Vršac - Košarkarji Krke se po menjavi trenerja in kar štirih novih okrepitvah še naprej nahajajo v globoki krizi. Doživeli so četrti zaporedni poraz (84:63) in to proti ekipi, ki slasti zmage v ligi Aba ni okusila kar osem tekem v nizu oziroma vse od sredine novembra lani, piše STA.

Novomeščani so bili danes brez pravih možnosti za zmago, saj niso vodili niti enkrat, ob koncu prve četrtine zaostali že za devet točk, ob katastrofalno odigrani drugi četrtini pa so si do 15. minute nakopali kar 23 točk zaostanka (42:19). Trenerju Aleksandru Sekuliću ni pomagalo niti dejstvo, da je goste sredi tedna zapustil prvi strelec ekipe Boris Savović, oziroma, da se je v postavo Krke po nekajtedenski odsotnosti vrnil Smiljan Pavič.

Njegovi varovanci enostavno niso bili dovolj razpoloženi in motivirani za naskok na peto zmago, tako da jih je Hemofarm nadigral v vseh elementih igre. Belo zastavo so izobesili veliko prekmalu in v drugem polčasu le nemo opazovali, kako so jim domačini iz vseh mogočih pozicij z lahkoto napolnili koš.

Igralci Krke se po enotedenski odsotnosti od doma - po porazu v Širokem Brijegu so izgubili tudi uvodno tekmo drugega dela evropskega pokala v Turčiji - vračajo v Novo mesto, kjer jih v prihodnjem tednu čakata dve izjemno zahtevni preizkušnji; v torek srečanje evropskega pokala proti Budućnosti, naslednjo soboto pa še obračun s Partizanom.

Jutri se bosta v ljubljanskih Stožicah pomeril Union Olimpija in Helios (18), tako da bo Slovenija v tem kolu vknjižila zgolj eno zmago.