ABA: Armstead junak v Novem mestu

Košarkarji Krke so v prvem kolu lige Aba premagali Cedevito (80:72), blestel je Malcolm Armstead z 31 točkami.

04. oktober 2014 17.02

Novo mesto - Košarkarji Krke so novo sezono lige Aba začeli z zmago, potem ko so v dvorani Leona Štuklja premagali evroligaša Cedevito (80:72)

Novomeščani so v zadnjih dveh domačih obračunih s Cedevito obakrat ostali praznih rok, tokrat pa je blestel izjemni organizator igre Malcom Armstead, ki je tekmo končal z 31 točkami (za dve 10/13, za tri 3/7, prosti meti 2/3), 6 skoki in 4 podajami (statistični indeks 34).

V prvem polčasu so imeli gostje več od igre in po prvih desetih minutah vodili s 24:21, po polovici tekem pa s 47:38. Sledil je obrat v razmerju moči, saj je Krka tretjo četrtino dobila z 22:8 (60:55), nato pa je v zadnjih desetih minutah ustavila nalet Cedevite in pod vodstvom Armsteada zabeležila zmago.

Krko tudi v drugem kolu čaka težka tekma, saj bo gostovala pri Partizanu.

Prva četrtina: gostje narekovali ritem

Pri Cedeviti je bil v uvodnih minutah najbolj razpoložen Miro Bilan, ki je dosegel prvih pet točk svojega moštva za vodstvo s 5:2. Novomeščani so s tremi točkami Erjona Kastratija izid izenačili, vendar pa so imeli Zagrebčani pripravljen odgovor in so v šesti minuti vodili s sedmimi točkami razlike (16:9).

Domači trener je že v prvi četrtini na igrišče poslal debitanta Alexisa Wangmeneja - Krka je pred dvobojem sporočila, da bo nared šele v drugem kolu lige - ki se je izkazal s štirimi točkami, novomeško moštvo pa je tudi po njegovi zaslugi po prvi četrtini zaostajalo za tri (21:24).

Druga četrtina: Krka korak za Cedevito

Domače moštvo se je dobro kosalo z Zagrebčani, vendar pa je vseskozi zaostajalo. Gostje so dobro začeli četrtino in si priborili devet točk naskoka (32:23), ki pa so jih varovanci Aleksandra Džikića v dveh minutah skoraj izničili (31:34).

Ko se je Krka komaj približala Cedeviti, je ta pobegnila s košema Roka Lenija Ukića in Ivana Ramljaka (38:81), končni izid polčasa pa je s trojko v zadnji sekundi postavil Luka Babić (47:38).

Tretja četrtina: Armstead vlekel novomeški voz

Krka je tretjo četrtino začela eksplozivno in si z nizom desetih zaporednih točk priborila prednost 48:47. Najboljši mož na parketu je bil domačin Malcom Armstead, ki je pri nizu prispeval osem točk, na tekmi pa jih je vknjižil že dvajset. V nadaljevanju je Amrsteadovo strelsko vlogo prevzel Kastrati in do konca četrtine dosegel devet točk, Krka pa je pred zadnjimi desetimi minutami vodila s 60:55.

Cedevita je bila v tretji četrtini v povsem podrejenem položaju, saj je dosegla zgolj 8 točk, Krka pa 22.

Četrta četrtina: Armstead nadaljeval z izjemno predstavo

Gostitelji, ki so v tretji četrtini prikazali odlično igro, so se v zadnji znašli v manjši krizi, saj skoraj pet minut niso dosegli koša, kar je Cedevita izkoristila z delnim izidom 7:0 (62:60).

Pri Krki v zadnjih štirih minutah niso mogli računati na Chrisa Bookerja in Mirka Mulalića, ki sta si prislužila peti osebni napaki, kar pa se ni poznalo na igrišču. Pri domačih so vajeti v svoje roke prevzeli veterani, najprej je Armstead zadel trojko za +5 (69:64), nato je za tri zadel še Jasmin Hukić, izjemen niz pa je z novim košem zaokrožil Armstead (74:68), kar je bila že njegova 29. točka. Novomeščani prednosti niso več izpustili iz rok.

ABA, prvo kolo

Krka - Cedevita 80:72 (21:24, 17:23, 22:8, 20:17)

Krka: Kastrati 14 (3:7), Rojc 2, Wangmene 8, Armstead 31 (2:3), Mulalić 6 (3:3), Booker 3, Hukić 12 (1:1), Bolčina 4.

Cedevita: Zubčić 4, Ramljak 6, Pilepić 12 (4:4), Babić 9 (2:3), A. Delaš 7, Bilan 13 (1:3), M. Delaš 6 (2:4), Gordić 4 (1:4), Ukić 11 (1:2).

Prosti meti: Krka 9:14, Cedevita 11:20.

Met za tri točke: Krka 7:20 (Armstead 3, Hukić, Kastrati, Mulalić, Booker), Cedevita 5:18 (Pilepić 2, Babić, A. Delaš, Gordić).

Osebne napake: Krka 24, Cedevita 22.