ABA: Krka po zaslugi Curryja vknjižila tretjo zmago

Novomeška Krka je v sedmem kolu tesno premagala Zafar z 80:79, mož odločitve je bil Ronald Curry.

28. oktober 2016 16.00
28. oktober 2016 21.59
M. Ž.
M. Ž.

Novo mesto - Košarkarji Krke so v sedmem kolu lige ABA gostili Zadar in ga premagali z 80:79.

Novomeščani so se do tretje zmage prebili po razburljivi končnici. V zadnjih dveh minutah so izničili štiri točke zaostanka, v zadnjem napadu pa je za zmago zadel Ronald Curry (v spodnjem videu).

Pri domačih so štirje košarkarji presegli mejo desetih točk, najbolj razpoložena sta bila Marko Luković z 19 točkami in Ronald Curry s 14 točkami.

Pri Zadru je izstopal prvi strelec tekme Ivan Marinković s 24 točkami.

POTEK TEKME

V prvi četrtini sta se moštvi izmenjevali v vodstvu. Krka je imela začetno pobudo in vodila s 6:4, Zadar pa je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami. Gostje so v tem delu igre vodili za največ šest točk (21:15), Krka pa je po zaslugi osmih zaporednih točk Marka Lukovića rezultat znova obrnila v svojo korist in četrtino dobila za tri (27:24).

V drugih desetih minutah je imela pobudo Krka in po 14 minutah vodila s 33:26, a nato je sledil padec igre, kar so gostje izkoristili z delnim izidom 12:4 in povedli z 38:37. V nadaljevanju sta bili ekipi tesno skupaj, polčas pa je v korist Krke odločil Žiga Dimec - 46:45.

Po glavnem odmoru se je nadaljevala izenačena igra. Vse do 29. minute sta moštvi ločili največ dve točki, nato pa si je Zadar po zaslugi niza 6:0 izboril štiri točke naskoka (61:57). Novomeščani so četrtino končali s košema Sandija Čebularja in Marka Lukovića za vodstvo z 62:61.

Domači košarkarji so v zadnji četrtini vodili do 36. minute (69:67), nato pa so gostje zrežirali delni izid 11:5 in dve minuti pred koncem vodili za štiri (78:74). A Krka se je rešila iz neugodnega položaja. Najprej je Sandi Čebular dosegel tri zaporedne točke, »piko na i« pa je pet sekund pred koncem pristavil Curry. Zadar ni izkoristil zadnjega napada in Novo mesto zapustil s porazom.

Liga ABA, sedmo kolo

Krka - Zadar 80:79 (27:24, 19:21, 16:16, 18:18)

Krka: Rebec 5 (1:2), Curry 14, Rojc 6 (2:2), Dimec 12, Čebular 12 (1:1), Ritlop 2, Elliott 10, Lukovic 19.

Zadar: Vladović 7 (2:2), Krajina 8, Brzoja 12, Marinković 24 (10:15), Barać 14 (4:5), Ramljak 7 (1:1), Mazalin 7 (2:2).

Met za tri točke: Krka 8:25 (Lukovic 5, Curry 2, Čebular), Zadar 6:21 (Brzoja 2, Barać 2, Vladović, Mazalin).

Prosti meti: Krka 4:5, Zadar 19:25.

Osebne napake: Krka 23, Zadar 17.

Pet osebnih: Elliott (40.).