ABA: Krka prizadejala Partizanu prvi poraz

Novomeška Krka je v tretjem kolu lige ABA premagala beograjski Partizan (60:52).

12. oktober 2013 20.17
brez naslova

Novo mesto - Košarkarji Krke so se danes uspešno pobrati po nedavnem porazu proti Cedeviti in pred domačimi gledalci premagali beograjski Partizan (60:52).

Že sam začetek dvoboja je dal slutiti, da so Novomeščani sposobni presenetiti branilca naslova, saj so povedli z 9:2, po koncu četrtine pa so vodili za štiri (16:12). Beograjčani so v nadaljevanju zaigrali bolje in imeli ob polčasu točko naskoka (25:24), a je bila zanje odločilna slaba tretja četrtina, v kateri je Krka z delnim izidom 11:0 pobegnila na +10 (35:25).

Pri Novomeščanih je bil najboljši strelec Edo Murić s 17 točkami, Malcolm Armstead jih je dodal 13. Pri Partizanu je bil najučinkovitejši Joffrey Stephane Lauvergne s 13 točkami.

Krka bo naslednji dvoboj igrala prihodnjo soboto, ko bo gostovala pri Mega Vizuri.

Uvod po ritmih domačega kapetana

Novomeščani so tekmo s favoriziranim Partizanom začeli odlično in po petih minutah vodili za sedem, pri čemer je kapetan Edo Murić prispeval sedem izmed skupno devetih točk (9:2).

Gostje iz Beograda so se po minuti odmora vrnili v igro z delnim izidom 4:0 (6:9), prvo četrtino pa so sklenili z zaostankom 12:16. Pri domačih je bil z naskokom najboljši igralec Murić, ki je v desetih minutah dosegel devet točk.

Partizan do polčasa obrnil izid v svojo korist

Trener Krke Aleksandar Džikić je na začetku druge četrtine kapetanu Muriću namenil malo počitka, kar se je poznalo tudi na parketu. Beograjčani so dosegli prvih pet točk in povedli s 16:17, zato je Džikič po dveh minutah Murića znova poslal v igro.

Ta je že v prvem protinapadu zadel za novo vodstvo svoje ekipe, ki je imela po 19. minutah štiri točke prednosti (23:19), a so igralci Partizana dosegli šest izmed preostalih sedem točk in na odmor odšli z vodstvom 25:24.

V prvem polčasu je pri Krki izstopal Edo Murić z 11 točkami in 6 skoki, pri Partizanu pa Joffrey Stephane Lauvergne (11 točk).

Krka z delnim izidom 11:0

Novomeščani so drugi polčas začeli odlično in z delnim izidom 11:0 povedli za deset (35:25). V prvih treh minutah je imel glavno vlogo Malcolm Armstead, ki je dosegel pet izmed prvih devetih točk svojega moštva, poleg tega pa je bil podajalec pri preostalih koših Eda Murića in Jake Klobučarja.

Beograjčani niso dolgo časa opazovali niza domačih in so izid do 26. minute zmanjšali le na 31:35, zato je trener Krke Aleksandar Džikić zahteval minuto odmora. Ta je koristila Novomeščanom, ki so s trojko enega izmed najslabših igralcev Zvonka Buljana - do 37. minute ni dosegel niti točke in izgubil šest žog - in zabijanjem Murića pobegnili na osem točk razlike (40:32), nato pa si je razpoloženi kapetan prislužil četrto osebno napako, zato ga je Džikić posadil na klop. Krka je tudi brez njegove pomoči zadržala prednost do konca četrtine (42:36).

Domači so zadevali tudi brez Murića

Ko je domači kapetan s štirimi osebnimi napakami sedel na klopi, so njegovo odsotnost zapolnili njegovi soigralci in si v 32. minuti priborili 12 točk prednosti. Najprej je za navdušenje navijačev z zabijanjem poskrbel Luka Lapornik, nato sta svoje prispevala še Buljan in Rojc (49:37). Edo Murić se je soigralcem na igrišču pridružil v 35. minuti, ko je zamenjal Jako Klobučarja - ta je zaradi petih osebnih napak predčasno končal tekmo.

Partizan se je tudi ob prisotnosti najboljšega igralca Krke z delnim izidom 12:4 približal le na pet točk (53:48), a je nato Armstead v naslednjem napadu zadel novo trojko (56:48).

Branilci naslova so imeli v zadnjih dveh minutah možnost, da se povsem približajo Krki, vendar je Lauvergne zgrešil oba prosta meta, kar je kaznoval kdo drug kot Murić (58:50). Novomeščani so na koncu zmagali z osmimi točkami razlike (60:52).