ABA: Markota, Ožbolt in druščina nemočni v Novem mestu

Košarkarji Krke so v domači dvorani prišli do zmage nad Zagrebom (84:65), Hemofarm je bil boljši od Zlatoroga (58:54).

07. marec 2012 17.36
07. marec 2012 17.48
D. O., Delo.si

Novo mesto - Košarkarji Krke so znali izkoristiti prednost domače dvorane in so tako omilili slabo predstavo iz prejšnjega kroga ter popravili vtis, kar pa ni uspelo gostom iz Zagreba, ki so tako vknjižili drugi zaporedni poraz. Krka se je tako okitila s šesto zmago (ob 17 porazih), medtem ko je Zagreb priznal dvanajsti poraz (ob 11 zmagah). Na drugi tekmo so košarkarji Zlatoroga klonili proti Hemofarmu (58:54).

Zagrebčanom se je najbolj poznala odsotnost Maria Kasuna, v zadnjem času najboljšega posameznika hrvaške ekipe, ki ga še vedno pesti poškodba noge. Njegovo odsotnost pod koši so novomeški košarkarji znali izkoristiti in so v dvorani Leona Štuklja zagospodarili že od prve minute naprej. Ob prvem odmoru so Dolenjci tako vodili že za šest točk, ob polčasu pa so prednost celo podvojili, piše STA.

Ko so v drugem delu Novomeščani pobegnili že skoraj za 20 točk, je bilo hitro jasno, da bodo Zagrebčani Dolenjsko zapustili sklonjenih glav. Slab je bil predvsem njihov met od daleč, v 23. poskusih so zadeli zgolj pet trojk, medtem ko so domači igrali zbrano in so se prav vsi igralci vpisali med strelce. S 16 točkami je bil na koncu najboljši Afik Nissim, dvakrat je zadel za tri, pri gostih pa je Damir Markota dosegel 19 točk, a je iz treh poskusov za tri trikrat zgrešil.