ABA: Olimpija porazila vodilno Igokeo

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. kolu lige ABA premagali Igokeo (69:63).

26. januar 2013 21.59
kosarka

Ljubljana - Union Olimpiji je v 19. kolu lige ABA uspel velik podvig, saj je bila na domačem parketu boljša od Igokee, vodilnega moštva lige, za katerega je bilo to šele četrti poraz sezone (69:63).

Zmaga varovancev trenerja Saša Filipovskega je povsem zaslužena, saj so zaustavili napad Igokee, hkrati pa so igralci v ključnih zadnjih dveh minutah tekme ohranili zbranost in zadeli, ko je bilo to najbolj potrebno.

Kazalo je sicer, da se bodo Ljubljančani izognili dramatični končnici, saj so v 33. minuti povedli z dvomestnim številom (60:50), toda gostje iz BiH se niso predali in v 38. minuti prišli do izenačenja. Nato so sledili odločilni trenutki. Klemen Prepelič je dobil sumljivo tehnično napako zaradi simuliranja, vendar Igokea ni zadela niti s prostih metov niti nato iz dodatnega napada. Kazen je prišla že v naslednjem napadu. Tokrat je namerno osebno napako izsilil Dino Murić, zadel en prosti met, dodaten napad pa je Alen Omić spremenil v vodstvo s 66:63. Usodo gostov je pol minute kasneje zapečatil Jaka Blažič s trojko iz sedmih metrov ob zaključku napada, poroča slovenska tiskovna agencija.

Union Olimpijo v prihodnjih tednih čaka zahteven razpored in niz gostovanj. V ligi Aba bo v naslednjih treh krogih gostovala v Skopju, na Madžarskem in pri Partizanu, vmes bo igrala še na zaključnem turnirju pokala Spar v Celju, tako da se bo gledalcem v Stožicah znova predstavila šele 1. marca v slovenskem derbiju proti Krki.

Ljubljančani imajo sedem krogov pred koncem rednega dela še vedno možnosti za uvrstitev med prvih pet ekip, ki se bodo v naslednji sezoni kvalificirale v evropska tekmovanja.

Krka klonila proti Budućnosti

Košarkarji novomeške Krke so gostovali pri Budućnosti in s porazom prekinili niz treh zaporednih zmag (66:74).

Krka je zelo dobro začela tekmo. V prvi četrtini je imela že deset točk prednosti (22:12), žal pa v enakem ritmu ni nadaljevala tudi v naslednjih desetih minutah. V tem času je zmogla komaj enajst točk, kar je domačim dalo krila in razlika v njihovo korist se je na začetku drugega polčasa povzpela na rekordnih 12 točk. A Krka se ni predala. Kmalu se je vrnila v igro, vse do 36. minute (63:59) dihala Budućnosti za ovratnik, nato pa zapravila nekaj ključnih napadov in izkušeni gostitelji priložnosti niso izpustili iz rok.

Pri zmagovalcih sta bila najučinkovitejši Vladimir Mihailović in Nikola Ivanović s 15 točkami, pri gostih je bil najbolj razpoložen Jaka Klobučar (18). Krka bo v naslednjem krogu (3. 2.) gostila ekipo Radničkega.