ABA: Olimpija v Laktaših nadoknadila deset točk zaostanka, a ostala praznih rok

Union Olimpija je v tretjem kolu lige ABA tesno izgubila na gostovanju pri Igokei z 72:73.

07. oktober 2016 17.21
07. oktober 2016 19.04
M. Ž.
M. Ž.

Laktaši - Košarkarji Olimpije so v tretjem kolu lige ABA gostovali pri Igokei in še drugič v sezoni doživeli poraz za točko (72:73).

Gledalci so v prvem polčasu spremljali izenačeno igro, pri čemer so domači vodili tako po uvodni četrtini (20:19) kot tudi drugi (38:35).

Na začeku tretje četrtine je ritem narekovala Igokea in imela po 25 minutah deset točk naskoka (51:41), kar pa je Olimpija nadoknadila in z delnim izidom 16:2 v 32. minuti povedla za štiri (57:53). A nato so Ljubljančani začeli delati napake v napadu, kar je Igokea izkoristila z delnim izidom 8:0 in dve minuti pred koncem vodila s 67:64.

Olimpija ni popustila in v zadnji minuti po zaslugi Grege Hrovata rezultat obrnila v svojo korist (72:71), a je na drugi strani James Arthur Robinson III izsilil osebno napako Nikole Jankovića in z dvema prostima metoma odločil zmagovalca.

Pri Olimpiji je Nikola Janković vknjižil 19 točk in 13 skokov, Brandon Jefferson je prispeval 17 točk.

Pri Igokei sta bila najboljša strelca James Arthur Robinson III s 16 točkami in Đorđe Milošević s 14 točkami.

POTEK TEKME

Olimpija je tekmo začela v postavi Brandon Jefferson, Blaž Mesiček, Nikola Janković, Dražen Bubnić in Mirko Mulalić.

Ti so bili v uvodu v podrejenem položaju in po treh minutah zaostajali za pet (4:9), nato pa v naslednjih treh minutah na krilih Mulalića (6 točk) zrežirali niz 10:0 in rezultat obrnili v svojo korist (14:9). Ljubljančani so v vodstvu vztrajali do devete minute (18:17), nato pa sta za domače zadela Strahinja Mićović in Robert Rikić, tako da je Igokea uvodno četrtino dobila z 20:19.

V drugi četrtini je Olimpija hitro izničila zaostanek, predvsem po zaslugi Deana Oliverja, ki je samo v štirinajsti minuti dosegel pet točk za vodstvo s 26:23. Domačini so odgovorili s štirimi zaporednimi točkami, nato pa sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Zaključek polčasa je pripadel Igokei, ki je pri izidu 33:33 dosegla pet izmed naslednjih sedmih točk in na odmor odšla s prednostjo dveh točk (38:35).

Ljubljanski košarkarji so drugi polčas začeli slabo in zapravili prve tri napade, Igokea pa je to znala izkoristiti in s petimi zaporednimi točkami pobegnila na +8 (43:35), po 25 minutah pa je bila razlika že deset točk (51:41). Olimpija se je znašla v težkem položaju, iz katerega pa se je uspešno rešila z nizom 8:0 -  Gregor Hrovat in Brandon Jefferson zadela po eno trojko, Nikola Janković pa dodal koš - in po 27 minutah zaostajala le še za dve (49:51). Igokea je njen niz prekinila z minuto odmora. Ta ni imela želenega učinka, saj so domači zapravili naslednje tri napade, Olimpija pa je s trojko Jeffersona dokončala preobrat (52:51) in pred zadnjo četrtino vodila s 54:53.

Jefferson je v zadnji četrtini nadaljeval z učinkovito igro in s svojo četrto trojko Olimpiji priboril štiri točke naskoka (57:53), pet minut pred koncem pa je bilo 62:59 v korist Ljubljančanov. Igokea je imela napad za izenačenje, a je Vuk Radivojević zgrešil met za tri točke, na drugi strani pa je Hrovat dobil skok v napadu in povišal prednost na pet točk (64:59). Olimpija je imela vse stvari v svojih rokah, a so se ji v igro prikradle napake. Dean Oliver je v 37. minuti izgubil dve žogi, Nikola Janković storil osebno napako v napadu, Jure Pelko pa zgrešil met za dve točki. Rezultat tega je bil delni izid 8:0 za Igokeo, ki je dve minuti pred koncem vodila s 67:64.

Ljubljančani so še imeli možnosti za zmago, nato pa je Janković zapravil oba prosta meta, pri Igokei pa je Draško Albijanić zadel za vodostvo z 69:64. V ljubljanskem moštvu so vzeli minuto odmora, kar se je izkazalo za pravo potezo. Janković je nanizal pet zaporednih točk za 69:69, kasneje pa je Hrovat pri izidu 69:71 zadel pod prekrškom in zadel tudi prosti met, tako da je Olimpija 16 sekund pred koncem povedla z 72:71.

Pri Igokei so bili neuspešni v prvem napadu, a dobili skok in žogo spravili do Jamesa Arthurja Robinsona III, ki je izsilil osebno napako. Američan je ohranil mirne živce in zadel oba prosta meta, Olimpiji pa so ostale še štiri sekunde. Odgovornost je prevzel Jefferson, ki pa je iz težkega položaja zgrešil. Igokea je tekmo dobila s 73:72.

Okorn: Tekmo je odločil en koš

»Čestitke Igokei za zmago. Tekmo je odločil en koš. Po tako težkem srečanju je težko karkoli komentirati. Mislim, da smo prelahko zapravili zmago v zadnjih treh minutah. To se nam je sedaj zgodilo že drugič, prvič v Sremski Mitrovici, tako, da... nič, čestitke Igokei, gremo naprej, čez dva dni nas čaka Mornar v Tivoliju, kjer bomo poskušali priti do prve zmage,« je po tekmi povedal trener Olimpije Gašper Okorn.

ABA, tretje kolo

Igokea - Union Olimpija 73:72 (20:19, 18:16, 15:19, 20:18)

Igokea: Pasajlić 5, Micović 7 (2:2), Šibalić 6, Robinson III 16 (3:3), Milošević 4 (0;:1), Albijanić 14 (4:5), Radivojević 7 (7:8), Fortenberry 8 (1:2), Rikić 6.

Union Olimpija: Barbarič, Oliver 11 (1:1), Bubnić, Mulalić 8, Mesiček 2 (2:2), Pelko, Milošević 7 (3:4), Janković 19 (5:11), Jefferson 17, Hrovat 8 (1:1).

Prosti meti: Igokea 17:21, Union Olimpija 12:19.

Met za tri točke: Igokea 6:24 (Šibalić 2, Pasajlić, Micović, Robinson III, Fortenberry), Union Olimpija 8:30 (Jefferson 5, Mulalić 2, Hrovat).

Osebne napake: Igokea 23, Union Olimpija 26.