ABA: Olimpija po podaljšku v Skopju vendarle do zmage

Na tekmi 7. kola lige ABA so košarkarji Uniona Olimpije v gosteh po podaljšku premagali moštvo Karpoš Sokoli s 87:83.

31. oktober 2016 23.42
tlo*košarka
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA
Skopje - Karpoš Sokoli v tej sezoni prvič igrajo v ligi Aba ter so bili pred dvobojem po šestih tekmah še brez zmage. Tako je tudi ostalo po obračunu z Olimpijo, ki je na prejšnjih petih tekmah slavila enkrat. Pred tekmo sta bili ekipi na samem začelju lestvice sosedi, sedaj pa je med njima skopski MZT, ki ima eno zmago. Ljubljančani so s tem z zmago začeli pomembne in naporne dneve, v katerih bodo kar osem dni od doma.

Košarkarji Olimpije so siloviti začeli in v četrti minuti povedli z 10:0, nato s 17:6, pa sredi uvodne četrtine povsem popustili. Gostitelji so z delnim izidom 7:0 znižali razliko na štiri točke (17:13). Olimpija je zadela zadnji točki v tem delu, nato pa znova dobro odigrala prvi del druge četrtine in po trojki Mirka Mulalića povedla s 27:19. Ponovno je bil srednji del četrtine zelo slab in makedonska zasedba se je tokrat približala le na dve točki zaostanka (25:27). Zaključek je znova pripadel slovenski zasedbi, ki je na odmor odšla z osmimi točkami naskoka.

Olimpija je v tretjem delu že povedla z 41:30, sredi tretjega dela vodila z desetimi točkami prednosti (55:45), vendar je tekmecem uspelo znižati na pet točk zaostanka. Tri minute pred koncem so Ljubljančani še vodili s tremi točkami prednosti, vendar je gostiteljem uspelo izsiliti podaljšek.

Trener Uniona Olimpije Gašper Okorn je ob koncu z minuto odmora, med dvakrat po dvema prostima metoma Brandona Jeffersona, zahteval minuto odmora, ki se je obrestovala. Jefferson je namreč vse mete zadel in s temi štirimi točkami končal tekmo. Košarkarju Uniona Olimpije so se tako izognili ponovitvi razpleta iz 5. kroga v Beogradu, kjer so sredi oktobra po podaljšku izgubili proti Partizanu s 85:86. Mirko Mulalić je bil prvi strelec Ljubljančanov z 18 točkami, Jefferson jih je dodal 16, na drugi strani je Dragan Labović zadel 18 točk.

Olimpija bo naslednji tekmo igrala že v sredo, ko bo v četrtem krogu evropskega pokala gostovala v Valencii, v regionalni ligi pa bo nato v nedeljo sledil nov obračun Ljubljančanov v Skopju, kjer jih bo čakal MZT.

Liga ABA, 7. kolo:

Karpoš Sokoli - Union Olimpija 83:87 (13:19, 30:38, 50:55, 69:69)

Športni center Vip Boris Trajkovski, gledalcev 500, sodniki: Belošević (Srbija), Uroš Obrknežević (Srbija), Igor Dragojević (Črna gora).
Karpoš Sokoli: Perry 15 (3:4), Vrkić 12 (5:5), Sokolov 12, Penov 8 (2:2), Vrbanc 1 (1:1), Knažević 5 (1:2), Richards 4, Lalović 18 (3:3), Zeković 2, Mavr 6 (2:2).
Union Olimpija: Barbarič 4 (2:2), Oliver 9 (2:3), Bubnić 5 (1:2), Mulalić 18 (1:1), Mesiček 2, Milošević 6, Janković 15 (5:6), Jefferson 16 (12:13), Hrovat 12 (2:2).
Prosti meti: Karpoš Sokoli 17:19, Union Olimpija 25:29.
Met za tri točke: Karpoš Sokoli 8:25 (Lalović 3, Sokolov in Penov po 2, Vrkić 1), Union Olimpija 5:17 (Mulalić 3, Hrovat 2, Oliver 1).
Osebne napake: Karpoš Sokoli 27, Union Olimpija 23.