ABA: po slabem zaključku Krka znova praznih rok

Košarkarji Krke so v 4. kolu lige ABA doživeli poraz z moštvom Mega Vizura s 74:78.

19. oktober 2013 20.17
jsu*krka-partizan
Š. Ro., Delo.si
Smederevo - Košarkarji Krke so v regionalni ligi ABA doživeli drugi poraz. Na gostovanju pri novincu v tem tekmovanju so izgubili s 74:78, zmage pa jih je stal slab zaključek tekme.

Novomeščani so bili v vlogi favorita in jo tudi uspešno upravičevali tri četrtine tekme. V 18. minuti so prišli do najvišje prednosti 47:39, v zadnjem delu igre pa je Mega Vizura, sicer ekipe iz Beograda, ki domače tekme igra v Smederevu, ujela tekmeca in bila spretnejša v odločilnih trenutkih. Krka je v zadnjih desetih minutah dosegla le sedem točk, v zadnjih treh zgolj eno.

Novomeščani tako ostajajo pri dveh domačih zmagah proti Budućnosti ter Partizanu in dveh razočaranjih na gostovanjih; najprej ob visokem porazu s Cedevito, zdaj pa še proti ekipi, ki do tega kroga še ni okusila slasti zmage. Krko v naslednjih krogih čakata dve domači preizkušnji; naslednjo soboto proti Igokeji in 2. novembra tik pred štartom pokala eurochallenge z Zadrom.

Mega Vizura - Krka 78:74 (27:28, 46:49, 66:67)

* Dvorana Smederevo, gledalcev 650, sodniki: Rutešić, Koljenšić, Šundić (vsi Črna gora).
* Mega Vizura: Krstić 12 (4:4), Dangubić 7 (2:2), Avramović 1 (1:2), Micić 9 (2:3), Radović 19, Miljenović 13 (1:2), Jokić 3, Varda 14 (8:8).
* Krka: Lapornik 4, Kastrati 2, Rojc 5 (3:4), Buljan 7 (1:2), Murić 21 (5:6), Armstead 7, Booker 6, Hukić 11 (0:1), Klobučar 11 (1:4).
* Prosti meti: Mega Vizura 18:21, Krka 10:17.
* Met za tri točke: Mega Vizura 10:26 (Radović 3, Krstić 2, Miljenović 2, Jokić, Dangubić, Mičić), Krka 8:24 (Hukić 3, Klobučar 2, Murić 2, Armstead).
* Osebne napake: Mega Vizura 20, Krka 24.
* Pet osebnih: Dangubić (36.), Lapornik (39.).