ABA: po začetnih zapletih semaforji pokazali na prepričljivo zmago Olimpije

V 23. kolu lige ABA je Union Olimpija s 76:63 premagala slovenskega tekmeca Krko. V Stožicah zapleti s semaforji.

01. marec 2013 18.15
KOŠARKA Union Olimpija - Krka
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - V 23. kolu lige ABA sta se v dvorani Stožice pomerila prva slovenska košarkarska kluba Union Olimpija in Krka. S 76:63 so zmagali Ljubljančani in se tako oddolžili Novomeščanom za dva poraza v tej sezoni. S 13. zmago v ligi ABA so zmaji tri kola pred koncem rednega dela ohranili nekaj možnosti za uvrstitev na zaključni turnir.

Najboljši strelec pri Olimpiji je bil Jaka Blažič s 16 točkami, Klemen Prepelič in Jasmin Perković sta jih dala po 14. Za Krko je 18 točk prispeval Uroš Lučić.

V ljubljanski dvorani je na začetku tekme prišlo do zapletov. Zaradi težav s semaforji so tekmo preložili za 30 minut. Tekma je bila nekaj časa celo pod vprašajem, zato pa so zaplet vendarle uredili s starejšimi, improviziranimi semaforji.

Ljubljančani so v tej sezoni proti Novomeščani klonili dvakrat. Krka je dobila obračun na tekmi superpokala v Grosuplju (84:81), boljša pa bila tudi novembra, na tekmi 11. kola ABA (79:76).

Tokrat je bila zmaga Ljubljančanov povsem zaslužena. Vodili so od prve do zadnje minute. Hitro so zagospodarili na parketu in že v prvi četrtini prišli do zajetne prednosti. Dvanajst točk naskoka iz prvih desetih minut so v 17. minuti povišali na 37:17, v nadaljevanju pa nekajkrat tudi čez dvajset točk.

Novomeščani niso prikazali niti delčka borbenosti in motivacije, s katerima so že dvakrat v tej sezoni premagali Union Olimpijo, medtem ko je slednja igrala organizirano in preudarno ter prepričljivo zabeležila še drugo pomembno po Partizanu prejšnji teden.

Ljubljančani bodo v zadnjih treh kolih dvakrat gostovali, in sicer pri Ciboni in Budućnosti, ter gostili Široki Brijeg. Novomeščani bodo doma igrali s Cedevito in MZT Skopjem, vmes pa gostovali še pri vodilni Igokeji.

Liga ABA, 23. kolo:

Union Olimpija - Krka 76:63 (23:11, 39:25, 61:41)

* Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Herceg, Anzulović (oba Hrvaška), Lovšin (Slovenija).
* Union Olimpija: Rupnik 10, Prepelič 14 (4:4), Blažič 16 (4:4), Rannikko 6, Salin 4 (2:2), Murić 8, Perković 14 (3:6), Omić 4.
* Krka: Lorbek 2, Vladović 13 (1:3), Rojc 4 (1:2), Pavić 4 (0:2), Lučić 18, Pajić 6 (0:1), Bolčina 6, Klobučar 8 (4:4), Smodiš 2.
* Prosti meti: Union Olimpija 13:16, Krka 6:12.
* Met za tri točke: Union Olimpija 5:16 (Prepelič 2, Blažič 2, Perković), Krka 7:20 (Lučić 4, Vladović 2, Rojc).
* Osebne napake: Union Olimpija 21, Krka 20.
* Pet osebnih: Bolčina (37.).