ABA: popoln večer za slovenska predstavnika

V 23. kolu so košarkarji Uniona Olimpije s 71:64 ugnali Široki Brijeg, Helios je slavil zmago na gostovanju pri Radinčkiju.

06. marec 2012 16.15
06. marec 2012 17.05
D. O., Delo.si

Ljubljana - Po dolgem času sta v enem večeru do zmage prišla oba slovenska predstavnika v regionalnem tekmovanju, saj je Union Olimpija le prekinila niz petih zaporednih porazov in ugnala Široki Brijeg (71:64). Pri Olimpiji je bil najbolj razpoložen Deon Thompson z 19 točkami, pri domačih pa jih je Jakov Vladović dosegel 17. Uspešni so bili tudi košarkarji Heliosa, ki so bili boljšo od Radničkija. Varovanci Zmaga Sagadina so ključno prednost napravila v drugi četrtini, ki so jo dobili s kar +20.

Dašić minuto pred koncem dokončno odločil zmagovalca

Ekipi sta v prvem polčasu prikazali precej raztrgano igro, ki so jo enkrat eni, drugič drugi znali izkoristiti za svoj niz košev. V 12. minuti so domači že vodili z 20:12, a zeleno-beli so na serijo domačih odgovorili z enako mero in znova izid poravnali. Tudi v nadaljevanju so bile moči na terenu približno enakovredne, tako da je o zmagovalcu odločal drugi polčas, piše STA.

V tretji četrtini sta bili ekipi prav tako bolj ali manj ves čas poravnani, v zadnjih deset minut pa je Široki vstopil s tremi točkami prednosti. Te pa so bolje začeli Ljubljančani, ki so z osmimi točkami zapored prišli do drugega vodstva na tekmi (52:47) in ga vse do konca niso več izpustili iz rok. Da bo zmaga romala v Ljubljano, je bilo dokončno jasno minuto pred koncem, ko je Vladimir Dašić s košem in dodatnim prostim metom zadel za 65:57.

Union Olimpija bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala v nedeljo, ko bo ob 20. uri gostila Partizan. Nato jo do konca rednega dela čakata še Hemofarm v Vršcu in Budućnost doma.