ABA: pričakovan poraz Novomeščanov proti vodilni ekipi

Košarkarji Krke so v 25. kolu lige ABA izgubili z vodilno Igokeo s 75:84.

17. marec 2013 21.38
Š. Ro., Delo.si

Laktaši - V 25. kolu lige ABA si košarkarji Krke so pri vodilni ekipi lige ABA doživeli četrti zaporedni poraz. Novomeščani so si obstanek v jadranski druščini sicer že zagotovili, zato poraz ni bil tragičen.

Glede na to, da je Krka v BiH odpotovala z zgolj desetimi igralci - doma so ostali Edo Murić, Marko Pajić, Jaka Klobučar in Eron Kastrati, je v dvorani Laktaši prikazal odlično igro in bila dolgo časa povsem enakovreden tekmec. Šele ko so varovancem Gašperja Potočnika pošle moči, je Igokeja zavladala na parketu in na koncu slavila s 84:75.

Krka je bila v igri za svojo jubilejno deseto zmago slabih trideset minut igre. V tem času je bila dlje v vodstvu kot gostitelji, nazadnje pri rezultatu 55:53 v 28. minuti. Nato pa je Igokeja naredila delni izid 11:0, povedla s 64:55 in čeprav so Novomeščani še znižali na 64:60, niso imeli več dovolj "dinamita" v rokah in nogah, tako da so bile zadnje minute zgolj formalnost.

Krka bo nastope v ligi Aba končala naslednjo soboto doma proti MZT Skopju. Košarkarji Igokee so si z 19. zmago dokončno zagotovili prvo mesto po rednem delu ter uvrstitev v evroligo v prihodnji sezoni.

Igokea - Krka 84:75 (25:24, 41:44, 62:55)

* Dvorana Laktaši, gledalcev 3300, sodniki: Muhvić (Hrvaška), Vojinović (Črna gora), Csaba (Madžarska).
* Igokea: Adamović 2, Dozet 2, Jorović 24 (5:5), Gajović 2, Šulović 9 (3:3), Hammonds 11 (0:1), Joksimovič 4, Edwards 17 (9:11), Štemberger 13 (1:2).
* Krka: Lorbek 18 (4:4), Vladović 9 (2:2), Rojc 8 (3:4), Lalić 7 (1:3), Pavić 12 (2:3), Lučić 4, Smodiš 17 (4:4).
* Prosti meti: Igokea 18:22, Krka.
* Met za tri točke: Igokea 6:16 (Jorović 3, Štemberger 2, Hammonds), Krka 9:19 (Lorbek 4, Smodiš 3, Vladović, Rojc).
* Osebne napake: Igokea 17, Krka 22.