ABA: Šakić s trojko ob zvoku sirene pokopal Union Olimpijo

Union Olimpija se je od domačih navijačev v Stožicah poslovila s porazom. Po podaljšku je zmago slavil Široki Brijeg.

15. marec 2013 16.46
15. marec 2013 19.30
vidic košarka
D. O., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli dvanajsti poraz v ligi Aba, tako da se jim obeta, da bodo tekmovanje v ligi Aba zaključili z zgolj petdesetodstotnim izkupičkom. Z njim se seveda ne morejo potegovati za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, še manj pa za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice. Ligo Aba bodo zmaji končali prihodnji konec tedna z gostovanjem pri Budućnosti.

Po zadnji domači predstavi v ligi Aba so gledalci razočarani zapustili dvorano Stožice. Njihovi košarkarji so vodili večji del srečanja, v rednem delu prav vseh štirideset minut, na koncu pa so ostali praznih rok, saj je Željko Šakić v zadnji sekundi podaljška zadel trojko za zmago Širokega Brijega s 85:82. Prav mogoče je, da si bodo z njo Hercegovci zagotovili obstanek v ligi Aba, piše STA.

Končna razlika je najvišja prednost za goste na celi tekmi. Povsem drugače kot pri Ljubljančanih, ki so v štartu povedli s 6:0, nato pa vseskozi narekovali ritem igre. V 16. minuti so prišli do rekordne prednosti 34:16.

Ljubljančani bi morali zmagati že v rednem delu, vendar je Klemen Prepelič v zadnjih 15 sekundah zgrešil dva prosta meta, podobno pa Alen Omić v podaljšku. Slednji je bil dvakrat zapored nenatančen, ko je bilo na semaforju še 12 sekund, rezultat pa 82:82. Kazen v obliki trojke Šakića je bila boleča in nepričakovana.