ABA: sijajna zadnja četrtina rešila Krko

Novomeški košarkarji so vpisali sedmo zmago v regionalni ligi, na gostovanju so s 83:77 odpravili Zadar.

29. januar 2017 22.31
mpi*Košarka - Superpokal

Zadar - Po desetih zaporednih porazih so se košarkarji Krke v 20. kolu regionalne lige ABA dokopali do drugega zaporednega uspeha, na gostovanju so po odličnih zadnjih desetih minutah s 83:77 odpravili zadnjeuvrščeno zasedbo Zadra, ki ostaja pri šestih zmagah, medtem ko imajo Novomeščani v žepu eno več in so storili korak k ohranitvi mesta v ligi.

Potem ko je prvi polčas minil v premoči Zadra, ki je že v začetku drugega dela vodil s 35:15, je odločitev o zmagovalcu padla v zadnji četrtini, v katero so gostitelji vstopili s sedmimi točkami naskoka. Ključni vlogi sta odigrala Matic Rebec, ki je dvakrat zadel trojki z velike razdalje, in Duško Bunić, ki je tekmo kariere v dolenjskem dresu kronal z dvema košema v zadnji minuti in četrt.

Z 21 doseženimi točkami in brezhibnim metom iz igre (10:10) je bil tudi najboljši posameznik dvoboja. Rebec je prispeval šest trojk in 18 točk, enako kot Ronald Lee Curry, ki je dodal še šest skokov in štiri asistence. Siceršnji prvi Krkin strelec Marko Luković je vseh osem točk vpisal v zadnji četrtini, primaknil pa še kar 14 skokov. Zdaj varovance Dejana Mihevca v soboto čaka domač obračun z Mega Leksom.

Zadar : Krka 77:83 (61:54, 46:34, 30:15)

Dvorana Krešimir Ćosić, gledalcev 2000, sodniki M. Vojinović, Nešković (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Zadar: Bašić 2 (2:2), Vladović 8, Marinković 20 (4:9), Barać 15 (0:1), Ramljak 7 (0:2), Kovačevič 9, Mazalin 16 (4:5).

Krka: Rebec 18, Curry 18 (2:2), Kastrati 2 (2:2), Rojc 2 (2:2), Jukić 2, Čebular 8 (2:5), Bunić 21 (1:1), Elliott 4, Luković 8 (2:4).

Prosti meti: Zadar 10:19, Krka 11:16.

Trojke: Zadar 9:31 (Kovačevič 3, Mazalin 2, Vladović 2, Barač, Ramljak), Krka 12:26 (Rebec 6, Luković 2, Čebular 2, Curry 2).

Osebne napake: Zadar 21, Krka 21.

Pet osebnih napak: Curry (39.), Mazalin (40.).

Union Olimpija : Karpoš Sokoli 92:97 (71:74, 42:51, 24:23)

Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki Belošević, Stefanović (oba Srbija), Koljenšić (Črna gora).

Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 30 (1:1), Bubnić 3, Mulalić 9 (2:3), Milošević 6, Janković 14 (2:7), Jefferson 17 (7:7), Hrovat 11 (3:5).

Karpoš Sokoli: Perry 13, Vrkić 13 (2:6), Sokolov 5, Trajkovski 12 (2:2), Šepa 7 (2:2), Labović 14 (3:4), Knežević 8, Zeković 15, Mavra 10 (4:4).

Prosti meti: Union Olimpija 15:23, Karpoš Sokoli 13:18.

Trojke: Union Olimpija 11:25 (Oliver 5, Jefferson 2, Hrovat 2, Bubnić, Mulalić), Karpoš Sokoli 14:28 (Perry 3, Zeković 3, Mavra 2, Trajkovski 2, Labović, Vrkić, Sokolov, Šepa).

Osebne napake: Union Olimpija 20, Karpoš Sokoli 26.

Pet osebnih napak: Perry (39.).