ABA: Tajfun misli resno, opustošil tudi Krko

V slovenskem derbiju tretjega kola košarkarske lige ABA je slovenski prvak s 74:51 odpravil Novomeščane.

07. oktober 2015 01.16
Košarka Tajfun Krka
J. P., Delo.si

Celje - Če je slovenski košarkarski prvak Tajfun že v uvodnem kolu regionalne lige ABA z zmago nad še drugim novincem Sutjesko dokazal, da misli resno tudi na mednarodnem prizorišču, je to danes potrdil še v tretjem obračunu, slovenskem derbiju s Krko. Pred »domačimi« navijači v Golovcu je namreč prepričljivo zmagal s 74:51 (51:41, 28:29, 9:13), do uspeha pa se dokopal z odličnim drugim polčasom. Tako se je tudi ponovil razplet nedavnega superpokala med istima tekmecema.

Uvodoma sicer ni dišalo po takšnem razpletu. Za gostitelje je bil nerešljiva uganka predvsem Žiga Dimec, ki je že v uvodni četrtini zbral osem točk. V drugi polovici drugega dela se je Tajfun začenjal približevati, na glavni odmor je odšel le še s točko zaostanka, nato pa z delnim izidom 8:0 dokončno zmogel zasuk. Razigral se je kapetan Dragiša Drobnjak in ko so varovanci trenerja Dejana Mihevca v 28. minuti pobegnili že na +16, je bilo dvomov o zmagovalcu konec. Glavni junak derbija je bil center zmagovalnega moštva Emir Zimić z dvojnim dvojčkom za 11 točk (za dve 5:6) in 12 skokov.

Tajfun : Krka 74:51 (51:41, 28:29, 9:13)

Dvorana Golovec, gledalcev 1000, sodniki Petek, Nedović, Vučković (vsi Slovenija).

Tajfun: S. Sebič 3, Držić 2 (2:2), S. Čebular 14 (2:2), Zimić 11 (1:4), Bratož 11 (2:2), Clark 5, Ponjavić 9 (4:4), Drobnjak 10 (3:3), Bolčina 4, Parker 5.

Krka: Ivanov 3 (3:3), Sinovec 10 (4:5), Lalić 5 (1:2), Katnić 12, Mulalić 6, Ž. Dimec 12, L. Lapornik 3.

Trojke: Tajfun 6:13 (S. Sebič, Bratož, Clark, Ponjavić, Drobnjak, Parker), Krka 7:23 (Katnić 4, Mulalić 2, Ivanov).

Prosti meti: Tajfun 14:19, Krka 8:10.

Osebne napake: Tajfun 18, Krka 25.