ABA: Union Olimpija in Krka sta se poslovila s porazom

Union Olimpija je v zadnjem kolu rednega dela lige klonila proti Budućnosti (79:75), MZT boljši od Krke (68:80)

23. marec 2013 13.47
23. marec 2013 20.47
Slovenija, Ljubljana, 17.Marec2012, Košarka Olimpija Budučnost, na sliki Salin in Rizvič. Foto: Igor Zaplatil/DELO
D. O., Delo.si

Ljubljana - Redni del regionalnega košarkarskega tekmovanja se je zaključil s porazom obeh slovenskih predstavnikov. Krka je na domačem parketu v dvorani Leona Štuklja klonila proti MZT (68:80), medtem ko so košarkarji Union Olimpije na gostovanju v Podgorici pri Budućnosti doživeli tesen poraz s 79:75.

Oslabljena Krka ni bila kos gostom iz Skopja

Krka je bila 28 minut v igri za jubilejno deseto zmago, vendar je katastrofalno odigrala najpomembnejši del tekme. Odločilno je bilo, da je Jure Lalić pri izenačeni tekmi izgubil živce in zaradi reakcije ob dosojeni osebni napaki prejel še dve tehnični napaki. Gostje so to do konca tretje četrtine kaznovali z vodstvom 61:53, slabo nadaljevanje pa je prineslo še višji zaostanek, piše STA. MZT Skopje je tako z delnim izidom 14:0 prišel do zajetne prednosti (67:53), ki je v zadnjih minutah ni izpustil iz rok.

Ob izostanku zaradi poškodb Eda Murića, Marka Pajića in Erazma Lorbka (mišica) trener Gašper Potočnik ni imel dovolj igralcev, ki bi se lahko vseh štirideset minut kosali z zasedbo Aleša Pipana, ki je z ekipo iz Skopja presegel pričakovanja pred sezono.

Atraktiven met Bosta za zmago Budućnosti

Zmaji so v drugem polčasu proti Budućnosti nadoknadili 14 točk zaostanka (45:31) in v 35. minuti prišli do rekordne prednosti 69:61. A tu je stvar zastala; Budućnost je z delnim izidom 11:2 prešla znova v vodstvo in imela v zaključku tudi kanček več sreče. V zadnji minuti in za končni rezultat je akrobatsko zadel Demarquis Bost in pokopal vse upe zeleno-belih.

Najvišji statistični indeks v soboto odigranih tekmah je zabeležil Klemen Prepelič (30). Dosegel je 20 točk (trojke 5:8), imel 6 podaj, tekmeci pa so nad njim naredili sedem osebnih napak. Odlično partijo pa je z dvojnim dvojčkom prikazal tudi Alen Omić (17 točk, 11 skokov, indeks 25), junak zmage Budućnosti pa je bil Marko Popović, ki je v zadnji četrtini dosegel 12 točk z metom 4:4 izza črte 6,75.

Budućnost - Union Olimpija 79:75 (25:21, 50:40, 59:61)

Dvorana Morača, gledalcev 1900, sodniki: Dožai, Jovović, Radojković (vsi Hrvaška).

Budućnost: M. Popović 17, S. Milošević 11 (1:1), Lee 12 (4:4), Vitkovac 12 (3:4), Bunić 9 (1:3), A. Popović 7 (2:2), Bost 11 (5:5).

Union Olimpija: Prepelič 20 (5:6), Blažič 10 (3:4), Rannikko 10 (2:2), Salin 6, Murić 8 (0:2), Bubnić 2, Sulejmanović 2, Omić 17 (1:1).

Prosti meti: Budućnost 16:19, Union Olimpija 11:15.

Met za tri točke: Budućnost 9:26 (M. Popović 5, S. Milošević 2, Vitkovac, A. Popović), Union Olimpija 10:20 (Prepelič 5, Rannikko 2, Salin 2, Blažič).

Osebne napake: Budućnost 23, Union Olimpija 14.

Pet osebnih: Mihailović (37.).

Krka - MZT Skopje 68:80 (17:16, 40:38, 53:61)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Rutešić (Črna gora), Glišić (Srbija), Jovanić (BiH).

Krka: Vladović 16 (2:2), Rojc 6 (2:4), Lalić 9 (5:6), Pavić 5 (1:1), Lučić 13 (3:3), Klobučar 6, Smodiš 13 (2:2).

MZT Skopje: O. Stojanovski 3, D. Stojanovski 8 (4:4), Gečevski 20 (6:8), Nikolovski 4 (2:2), Čekovski 26, Nikolić 2 (2:2), Otašević 4 (2:2), Markovski 2, Bakić 5 (3:4), Davis 6 (3:4).

Prosti meti: Krka 15:18, MZT Skopje 22:26.

Met za tri točke: Krka 5:15 (Smodiš 3, Vladović 2), MZT Skopje 8:21 (Čekovski 4, Gečevski 2, O. Stojanovski, Davis).

Osebne napake: Krka 22, MZT Skopje 27.

Pet osebnih: Rojc (38.), D. Stojanovski (39.),