ABA: Krka izgubila v Laktaših, Olimpija ob povratku Murića premagala Radnički

Novomeška Krka je v 18. kolu lige ABA izgubila proti Igokei, Olimpija v Stožicah ni imela težav z Radničkim.

25. januar 2014 14.04
25. januar 2014 14.30

Laktaši - Košarkarji Krke so v 18. kolu regionalne lige ABA gostovali pri Igokei in doživeli enajsti poraz v sezoni (74:83).

Novomeščani so v prvem polčasu prikazali slabo košarkarsko predstavo in so zaostajali za trinajst točk (29:42), predvsem pa je pešala igra v obrambi, saj so domačini izvedli kar trinajst prostih metov več od Krke (19:6).

V drugem delu igre so gostje zaigrali bolje in so se v 35. minuti približali le na pet (70:75), nato pa je Jaka Klobučar ob nepravem času dobil nešportno napako in prednost Igokee se je povečala na odločilnih enajst točk (81:70).

Pri Igokei je bil prvi strelec Nemanja Gordić z 21 točkami, pri Krki pa so bili najbolj razpoloženi Chris Booker (14), Edo Murić, Jasmin Hukić in Jaka Klobučar (vsi 13).

Krka bo čez teden dni gostovala v Zadru.

Nikolić in Gordić zadevala v prvih minutah

Igokea je po uvodnih desetih minutah dvoboja bila s petimi točkami razlike (18:13), predvsem po zaslugi Uroša Nikolića (8 točk) in Nemanje Gordića (6), ki sta skupaj zadela šest izmed sedmih metov iz igre.

Krka je do trinajste minute ohranila stik z nasprotniki (15:19), nato pa so Novomeščani zavoljo devetih izgubljenih žog ter slabega meta za tri točke (1:7) v 17. minuti zaostajali že za šestnajst (18:34). Po devetnajstih minutah je kazalo, da bo Igokea na odmor odšla s prednostjo vsaj devetnajstih točk (41:22), vendar je Krka polčas sklenila z delnim izidom 7:1 in omilila zaostanek (29:42).

Varovanci Aleksandra Džikića so imeli velike rezerve pri igri v obrambi, saj so imeli domačini na voljo kar devetnajst prostih metov, le Uroš Nikolić (11) jih je izvedel več kot celotna Krka (6).

V prvih dvajsetih minutah je bil pri Igokei najbolj razpoložen Uroš Nikolić s 14 točkami, pri Krki pa Jaka Klobučar, Matej Rojc in Edo Murić s šestimi točkami.

Hukićevih 13 točk v tretji četrtini

Novomeščani so dobro krenili v drugi polčas in se trojkama Jasmina Hukića in Chrisa Bookerja približali na sedem (35:42), vendar je pri domačih na uspešne napade Krke odgovarjal Siniša Štemberger, ki je dosegel osem izmed nadaljnih trinajstih točk Igokee za vodstvo 55:45.

A tudi Krka je imela v svojih vrstah razpoloženega igralca, in sicer Hukića, ki je v tretji četrtini dosegel kar 13 točk in svojemu moštvu pomagal do delnega izida 7:1 ter zaostanka za sedem (57:64), pred zadnjo četrtino pa je bil rezultat 69:58.

Murić približal Krko

V zadnjih desetih minutah je Hukićevo vlogo prevzel kapetan Edo Murić in dosegel pet zaporednih točk, nato pa je še podal Mateju Rojcu za zaostanek štirih točk (65:69), pri Igokei pa so se odzvali z minuto odmora.

Po tej so domačini zaigrali bolje in dosegli štiri zaporedne točke (73:65), njihov niz pa je s svojo minuto odmora prekinil trener Krke Aleksandar Džikić.

Novomeščani so se v 35. minuti približali na pet točk (70:75), nato pa je Gordić zadel trojko, svoje pa so prispevali tudi sodniki, ki so Jaki Klobučarju prisodili nešportno napako za prekršek nad Sergiom Gipsonom. Ta je izkoristil enega izmed dveh prostih metov, njegov soigralec Lance Williams pa je v sledečem napadu povišal na 81:70, Krka pa se po visokem zaostanku ni več vrnila v igro.

__________________________________

Radnički visoko izgubil v Stožicah

Drugi slovenski predstavnik Union Olimpija je na svoji tekmi 18. kola v Stožicah premagala Radnički s 85:56 in vknjižila sedmo zmago v sezoni.

Gostje so v prvi četrtini tekme v Stožicah prikazali slabo igro in so zadeli le enega izmed prvih metov iz igre, zato je trener Miroslav Nikolić od zaostanku za sedem (7:13) vzel prvo minuto odmora. Ta ni pomagala njegovim igralcem, ki so v deveti minuti prvič zaostajali za deset (11:21), takšna razlika pa je bila tudi ob koncu prvih desetih minut (14:24).

Domačini ob polčasu vodili za 28

Ljubljančani so bili tudi v drugi četrtini boljši nasprotnik in so s pomočjo razpoloženega Alexa Stephesona (9 točk in 5 skokov) v 15. minuti povedli za dvanajst (33:21). Olimpija je svoje vodstvo ohranjala s prevlado pri skokih (16:7) in manjšim številom izgubljenih žog (6:10), tako da je njena prednost v 19. minuti znašala že 18 točk (45:27), ki so jo »zmaji« s trojko Sasuja Salina zadržali tudi do polčasa (48:30).

Domači trener Aleš Pipan je v začetno peterko drugega polčasa uvrstil tudi povratnika po poškodbi Dina Murića. Ta je s svojimi soigralci drugo četrtino začel rezervirano, saj so se gostje v 23. minuti približali na enajst (37:48).

Olimpija ni dolgo opazovala igre nasprotnikov in je odgovorila z delnim izidom 14:0. Najprej je Alen Omić dobil skok v napadu in povišal prednost svojega moštva, nato je Dino Murić v 25. minuti s prostim metom dosegel svojo prvo točko po povratku (51:37), strelski niz pa je s trojko sklenil Deividas Gailius v 28. minuti (62:37). Domače moštvo je pred zadnjimi desetimi minutami vodilo z 68:40.

Zaključek brez preobrata

Olimpija si je v svojem prvem uspešnem napadu priborila trideset točk prednosti (70:40), ki si je brez težav ohranjala večji del četrtine. Domači trener Aleš Pipan je tako lahko priložnost namenil tudi mlademu Jaki Brodniku, ki je v 35. minuti zamenjal prvega strelca Gailiusa, Ljubljančani pa so vpisali sedmo zmago v sezoni.

Najboljši košarkar Olimpije je bil Deividas Gailius z 20 točkami, 4 skoki in 3 ukradenimi žogami, Alen Omić je prispeval dvojni dvojček (14 točk in 10 skokov), povratnik po poškodbi Dino Murić pa je v dvajsetih minutah dosegel pet točk.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 2. februarja v Stožicah proti Igokei.