ABA: štiri trojke Pagea za tretjo zmago Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju v Zadru prišli do zmage s 78:66. Najbolj razpoložen strelec je bil Dylan Page.

15. oktober 2012 16.54
15. oktober 2012 19.08
KOSARKA OLIMPIJA SPLIT
D. O., Delo.si

Zadar - Po odličnem evroligaškem začetku sezone Union Olimpija dobre predstave kaže tudi v regionalnem tekmovanju ABA. V četrtem kolu so namreč tudi na težkem gostovanju v Zadru zabeležili zmago (78:66) in ostajajo na vrhu lestvice.

Tekmo so bolje začeli Ljubljančani, ki so vodili večji del prve četrtine. Razigral se je Aron Baynes, ki je v uvodnih osmih minutah nanizal sedem točk. Ekipi sta sicer dobro igrali v napadu in nekoliko pozabili na obrambo, zaradi tega je bil izkupiček točk visok. Olimpija je proti koncu prvih desetih minut popustila in po vodstvu s 26:20 dovolila domačim delni izid 5:0. V drugi četrtini je za domače še naprej blestel Romeo Travis, ki je v prvem polčasu zbral 11 točk, piše STA: Slednji je v zadnji sekundi zabil za priključek domačih na 39:41, pa čeprav je Olimpija tik pred koncem vodila za +9 (32:41).

V tretji četrtini so se varovanci Saše Filipovskega dokončno prebudili. Še naprej so dobro metali iz igre in izza črte prostih metov ter uspešno zaustavljali protinapade gostov. Ti so v živčnosti vse bolj grešili in Olimpija je pred zadnjimi desetimi minutami z izidom 20:11 povedla že za 13 točk (61:48). Zadnjo četrtino so bolje začeli Zadarčani, Travis je domače hitro popeljal le še na zaostanek šestih točk. Time-out je Ljubljančanom pomagal, saj so se znova uspeli odlepiti, Dylan Page je z dvema trojkama Olimpiji spet zagotovil +10 (68:58). Do konca tekme so Ljubljančani uspeli zadržati visoko prednost in so se na koncu veselili tretje zmage v tej sezoni lige Aba.

V petem krogu bo Union Olimpija prihodnji ponedeljek doma gostila Cedevito, Zadar dan prej odhaja k Ciboni.

Zadar - Union Olimpija 66:78 (25:26, 39:41, 48:61)

Dvorana Krešimira Ćosića, gledalcev: 1500, sodniki: Vojinović, Nesković, Obrknežević (vsi Srbija).

Zadar: Allen 2, Ivanov 2, Travis 18, Kaštropil 11 (1:4), Delaš 8 (3:4), Ramljak 1 (1:2), Brkić 6, Krasić 7 (1:1), Batur 2, Vrbanc 9 (3:4).

Union Olimpija: Waters 6, Prepelič 12 (1:2), Blažič 13 (1:1), Rannikko 2, Salin 4 (4:4), Baynes 11 (1:1), Bubnić 2, Page 16, Omić 12 (2:2).

Prosti meti: Zadar 9:15, Union Olimpija 9:10.

Met za tri točke: Zadar 5:19 (Travis 2, Vrbanc 2, Delaš), Union Olimpija 5:22 (Page 4, Prepelič).

Osebne napake: Zadar 20, Union Olimpija 20.

Pet osebnih: Baynes (34.)