Bešiktaš evroligo sklenil z zmago nad Fenerbahčejem

Košarkarji Bešiktaša so v zadnjem kolu drugega dela evrolige premagali Fenerbahče (80:73).

05. april 2013 22.55

Ljubljana - V evroligi je bil danes na sporedu še zadnji obračun drugega dela tekmovanja med Bešiktašem in Fenerbahčejem, ki pa ni odločal o ničemer, saj so bili že včeraj znani vsi četrtfinalisti. Zmaga je pripadla Bešiktašu, ki je slavil z 80:73.

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so po prvi četrtini vodili za deset (27:17), ob polčasu pa za trinajst točk (46:33). Sledil je povratek domačinov, ki so v tretji četrtini dosegli trinajst točk več od gostov (26:13), dobro pa so igrali tudi v odločilnih desetih minutah (21:14) in si priborili drugo zmago v drugem delu tekmovanja.

Najboljši strelec Bešiktaša je bil Daniel Ewing s 17 točkami, slovenski reprezentant Gašper Vidmar je prispeval 10 točk (za dve 2/4, prosti meti 6/10), 4 asistence, 3 skoke in ukradel dve žogi, pet pa jih je izgubil. Pri Fenerbahčeju je bil najučinkovitejši Oguz Savaš s 14 točkami, Uroš Tripkovič jih je dosegel 12, Ilkan Karaman pa 10.

Trije Slovenci v četrtfinalu

Iz skupine F je kot prva napredovala Barcelona, sledijo ji Olympiakos, Maccabi in Caja Laboral. V skupini E je prvo mesto zasedel CSKA, drugi je bil Real Madrid, tretji Efes in četrtin Panathinaikos.

V igri za naslov evropskega prvaka tako ostaja še osem moštev, četrtfinani pari so: Barcelona - Panathinaikos, CSKA - Caja Laboral, Real Madrid - Maccabi in Olympiakos - Efes.

V četrtfinalu bo tako moč spremljati tri slovenske košarkarje, in sicer Erazma Lorbka (Barcelona), Mirzo Begića (Real Madrid) in Aleksandra Vujačića (Efes).

Rezultati skupine E (že odigrano)

Žalgiris - Brose Baskets 90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18)

(Lavrinović 20, Kuzminskas 13; Gavel 20, Jacobsen 14, Boštjan Nachbar 14 točk, 5 skokov, 1 asistenca in 1 blokada v 25:44 za Brose).

Real Madrid - Anadolu Efes 86:66 (25:14, 22:16, 18:18, 21:18)

(Llull 16, Fernandez 15; Farmar 11, Lucas 10, Saša Vujačić 2 skoka in 1 asistenca v 12:21 za Anadolu)

Unicaja - Alba 55:68 (13:24, 14:16, 11:12, 17:16)

(Urtasun in Zorić po 12; Foster 13, Byars 12)

Panathinaikos - CSKA 63:69 (11:14, 23:19, 16:14, 13:22)

(Bramos 18, Lasme 11; Khryapa 13, Kaun 11)

Skupina F

Bešiktaš - Fenerbahče 80:73 (17:27, 16:19, 26:13, 21:14)

(Ewing 17, Markota 16, Vidmar 10, 4 podaje, 3 skoki, 2 ukradeni in 5 izgubljenih žog v 25:59; Savaš 14, Tripković 12)

Že odigrano:

Barcelona - Maccabi 74:71 (19:19, 17:13, 15:24, 23:15)

(Abrines 21, Tomić 13, Erazem Lorbek 7 točk in 2 skoka v 14:52 za Barcelono; Smith in Hickman po 16, Logan 11)

Olympiakos - Himki 79:70 (22:20, 23:18, 15:19, 19:13)

(Papanikolau 21, Spanoulis 15; Augustine 19, Davis 13)

Caja Laboral - Siena 76:64 (15:11, 24:16, 18:15, 19:22)

(Lampe 27, Nocioni in San Emeterio po 13; Brown 24, Janning 8)