Brezec in Blažič v polfinalu evropskega pokala

Nižni Novgorod s Primožem Brezcem in Crvena zvezda z Jako Blažičem v elitni četverici košarkarskega evropskega pokala.

27. marec 2014 00.56
šipić+Košarka Slovenija Italija
J. P., Delo.si

Ljubljana - V polfinalu košarkarskega evropskega pokala bo imela svoja predstavnika tudi Slovenija, saj sta četrtfinalna tekmeca preskočila tako Crvena zvezda z Jako Blažičem kot Nižni Novgorod s Primožem Brezcem. Obe zasedbi sta po porazih v prvih obračunih v gosteh danes pred domačimi navijači prepričljivo zmagali. Ruski ligaš, ki je lovil tri točke zaostanka, je z 88:72 odpravil Hapoel Jeruzalem, naš 34-letni in kar 216 centimetrov visoki center pa je prispeval 10 točk ob brezmadežnem metu za dve (5:5), dodal pa še štiri skoke in eno podajo v 21 minutah. Izkazal se je tudi Dijon Thompson s 15 točkami in kar 13 skoki, ekipa je sicer dosegla kar deset trojk, Hapoel pa le eno. Brezca in soigralce zdaj v polfinalu čaka Valencia.

Tudi Crvena zvezda je pred povratno tekmo zaostajala tri točke, tokrat pa ni imela težav z Budivelnikom Kijevom in je zmagala z 79:70. Tudi reprezentant Blažič je prispeval 10 točk (met za dve 5:11, trojke 0:2), v 33 minutah na parketu pa zmogel še sedem skokov in eno podajo. Neustavljiv je bil sicer Charles Jenkins s kar 29 točkami, od tega šestimi trojkami. Beograjčani se bodo v polfinalu pomerili z Unicsom Kazanom.