Celjanke do devetega naslova državnih prvakinj

Košarkarice Athleta Celja so v finalu DP ugnale Triglavanke s 3:0 v zmagah in osvojile novo lovoriko.

05. maj 2013 20.44
D. O., Delo.si/STA

Celje - Košarkarice Athlete Celja so nove slovenske prvakinje, potem ko so na tretji finalni tekmi še tretjič ugnale kranjski Triglav. Za Celjanke je to v skupno šestnajstem oziroma štirinajstem zaporednem finalnem nastopu deveti naslov. Za najkoristnejšo košarkarico finala je bila izbrana Sanja Orozović.

Malo je bilo tistih, ki so v Celju pričakovali takšno dramo na parketu. Kranjčanke so za razliko od prvih dveh finalnih tekem, ko so si celjske košarkarice že v uvodnih minutah zagotovile lagodno prednost, tokrat pokazale popolnoma drugačen obraz in odigrale izjemen prvi polčas.

Trio igralk - Katja Špacapan, Živa Zdolšek, Maja Jakobčič - je svojo ekipo popeljal do delnega niza 13:3, tako da je Triglav na odmor odšel z visokimi 14 točkami naskoka (17:31).

V nadaljevanju je sledil preobrat. Celjanke so zaigrale bolje v obrambi, na drugi strani pa s hitrimi protinapadi pridno polnil koš nasprotnic. Tretji del so Štajerke dobile s 25:10, piko na i pa je tik pred piskom sirene postavila Nina Gabrovšek, ki je zadela za 42:41. Tri minute in pol pred koncem tekme je Orozovićeva s prostima metoma svojo ekipo popeljala na osmih točk naskoka (56:48), Kranjčanke pa nato zmage niso več uspele ogroziti.

Athlete Celje - Triglav Kranj (12:15, 17:31, 42:41)

Gimnazija Celje center, gledalcev 500, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Vučković (Maribor), Gajšek (Trbovlje).

Athlete: Abramovič 5 (2:2), Gajić 10 (0:3), Orozović 22 (8:10), Oblak 1 (1:2), Gabrovšek 12 (2:2), Lisec 15 (3:5).

Triglav: Zdolšek 13, Đurić 10 (1:2), Jelenc 7, Jakovina 6, Špacapan 5, Žibert 2, Jakobčič 6, Piršič 10 (0:1).

Prosti meti: Athlete 16:24, Triglav 1:3.

Met za tri: Athlete 5:21 (Gabrovšek 2, Orozović 2, Abramovič), Triglav 4:12 (Zdolšek, Đurić, Jelenc, Špacapan).

Osebne napake: Athlete 14, Triglav 24.

Pet osebnih: Zdolšek (39.).