Celjske košarkarice enajstič prvakinje

Athlete je tudi v tretji finalni tekmi DP suvereno, s kar 89:54, odpravil Triglav in po avtocesti odbrzel do naslova.

20. april 2015 21.49
Košarka Athlete Celje-Triglav
J. P., Delo.si

Celje - Košarkarice Athleta Celja so pred domačimi navijači v zrak ponosno dvignile že enajsti pokal za naslov državnih prvakinj. Finalno serijo so pričakovano pod streho spravile po hitrem postopku, tudi v tretjem dvoboju so bile namreč prepričljivo boljše od Triglava, ki so ga ugnale z 89:54 (73:49, 48:33, 29:15). S tem so postale najtrofejnejša slovenska ženska ekipa, doslej so bile namreč poravnane z nekdanjo velikanko Ježico.

V tretjem obračunu so Celjanke vpisale največ točk v tej seriji (na prejšnjih dveh tekmah 75 in 74) in zmagale tudi z največjo razliko (prej s +30 in +16). Z izjemo druge so bile vse ostale četrtine bolj ko ne igra mačke z mišjo, že v uvodni so si varovanke trenerja Damirja Grgiča zagotovile udobnih 14 točk prednosti, v zadnji pa so tekmicam dovolile zgolj pet doseženih točk. Najbolj razigrani v zmagovalni zasedbi sta bili Maja Erkič (19 točk, tri trojke) in Eva Lisec, ki je 15 točkam dodala še kar 13 skokov, medtem ko sta pri poraženkah izstopali Maja Jakobčič (17 točk) in Živa Zdolšek (16).

»Finalni niz morda ni bil tako lahek, kot kažejo končni izidi. S Triglavom smo v tej sezoni odigrale nešteto tekem, tako da se s Kranjčankami posledično odlično poznamo. Dokazale smo, da smo kakovostnejša zasedba. Sama s finalnimi dvoboji nisem povsem zadovoljna, saj v obrambi nismo delovale tako dobro kot sredi sezone. Verjetno pa gre delček krivde za to pripisati finalu, ki ga je kar nekaj naših deklet igralo prvič,« je strnila najkoristnejša igralka finalne serije Maja Erkič (za MVP cele sezone so izbrali Evo Lisec). »Dokler smo imeli energijo, smo dokaj dobro parirali Celjankam, v drugem polčasu pa smo zaradi pomanjkanja igralk v rotaciji padli v igri. Čeprav v finalnem nizu nismo nastopili, kot znamo, smo s sezono lahko zadovoljni,« pa je dodal trener Triglava Gašper Sluga.

Athlete Celje : Triglav 89:54 (73:49, 48:33, 29:15)

Dvorana Gimnazije Celje-center, gledalcev 750, sodniki Javor (Ljubljana), Dovč (Domžale), Pohleven (Maribor).

Athlete: Abramovič 10, Potočnik 8 (2:2), Dojkić 11 (3:3), Pučko 3, Jakovina 3 (3:4), Gajić 9 (3:4), Lisec 15 (1:2), Ocvirk 2, Erkič 19 (4:4), Prezelj 9.

Triglav: Zdolšek 16 (6:9), Mićunović 2, Meden 4 (4:4), Jesenšek 5 (0:2), Jevtović 8 (2:2), Bošnjak 2 (0:2), Jakobčič 17 (5:6).

Prosti meti: Athlete 16:19, Triglav 17:25.

Trojke: Athlete 7:13 (Erkić 3, Abramovič 2, Pučko, Prezelj); Triglav 1:13 (Jesenšek).

Osebne napake: Athlete 27, Triglav 23.

Pet osebnih napak: Dojkić.