Dončić blestel v Portlandu, Dallas do nove zmage, a tudi s slabo novico

Luka Dončić je dosegel 32 točk in 10 asistenc za novo zmago Dallas Mavericks. Poškodba Kyrieja Irvinga.
Fotografija: Luka Dončić je bil spet razpoložen za igro. FOTO: Kevin Jairaj/Reuters
Luka Dončić je bil spet razpoložen za igro. FOTO: Kevin Jairaj/Reuters

Luka Dončić je bil prvi strelec tekme in edini z dvojnim dvojčkom, njegovi košarkarji iz Dallas Mavericks pa so s 125:112 v gosteh premagali tekmece iz Portland Trail Blazers v ligi NBA. Štiriindvajsetletni Ljubljančan, ki je še izboljšal formo, odkar je postal oče, je dosegel 32 točk, 10 asistenc in 6 skokov, Teksašani pa so sezonsko statistiko izboljšali na 13 zmag in 8 porazov, s čimer držijo tretje mesto v zahodni konferenci.

Dončić je odigral 41 minut in imel met iz igre 11/28 (za tri 3/14, prosti meti 7/8). Njegova soigralca Dante Exum in Tim Hardaway sta dodala 23 in 20 točk. Pri Portlandu je bil najbolj učinkovit Anfernee Simons s 30 točkami. Dončića in Dallas naslednja tekma čaka v noči na torek, ko bodo Mavs igrali v gosteh pri Memphis Grizzlies.

Slaba novica za ekipo trenerja Jasona Kidda je, da se je Kyrie Irving poškodoval ob koncu prvega polčasa. Portland, ki je bil brez Jeramija Granta, Deandreja Anytona in Malcolma Brogdona, je zaostajal že za 19 točk, v zadnji četrtini pa se približal na 98:99. Dallas je odgovoril z delnim izidom 14:2.

»Res je pokazal odlično predstavo,« je o Exumovem nastopu dejal trener Kidd. »Igral je na obeh straneh, mislim, da je že v obrambi opravil odlično delo. Izgubili smo Irvinga, Dante pa je opravil res dobro delo.«