Duke petič prvak lige NCAA

Košarkarji univerze Duke so v finalu lige NCAA premagali Wisconsin z 68:63 in osvojili svojo peto lovoriko.

07. april 2015 10.55
BKO-BKC-WISCONSIN-V-DUKE

Indianapolis - Košarkarji univerze Duke so v finalu prvenstva NCAA na štadionu Lucas Oil z 68:63 premagali Wisconsin.

Finalni obračun študentskega prvenstva si je ogledalo 71.149 gledalcev (spodaj na sliki), ti pa so videli zmago Dukea, ki je v svoje vitrine postavil peto lovoriko (1991, 1992, 2001, 2010, 2015), pri vseh petih naslovih pa je sodeloval njegov trener Mike Krzyzewski, ki je na čelu te univerze že 35 let.

Univerzi sta prvi polčas končali z neodločenim izidom 31:31. Drugega je bolje začel Wisconsin in dobrih trinajst minut pred koncem vodil za devet (48:39), dobre štiri minute pred koncem pa še za dve (58:56), nato pa je Duke pobegnil z delnim izidom 10:0 in prednost zadržal vse do konca.

V vrstah univerze Duke je bil najbolj razpoložen Tyus Jones s 23 točkami, dvomestno število točk pa so dosegli še Grayson Allen (16), Justise Winslow (11) in Jahlil Okafor (10).

Pri Wisconsinu je bil najučiinkovitejši Frank Kaminsky z 21 točkami, Nigel Hayes jih je dosegel 13, Sam Dekker 12 in Bronson Koenig 10.