EBEL: Olimpija brez možnosti v Linzu

Hokejisti Telemacha Olimpije so v gosteh izgubili proti Black Wings Linzu z rezultatom 2:5.

30. december 2014 15.27
uho_Olimpija - VSV
G. L., Delo.si

Linz - Hokejisti Telemacha Olimpije so v 33. kolu lige EBEL v gosteh izgubili proti drugouvrščenemu moštvu lige Black Wings Linz z rezultatom 2:5. Ljubljančani tako ostajajo trdno zasidrani na zadnjem mestu lestvice. Ob Salzburgu, kjer zmaji niso slavili že šest let, je gostovanje v Linzu drugo najmanj priljubljeno med fanti iz tivolske slačilnice. Na zmago čakajo že več kot tri leta.

Domači so povedli že v 2. minuti, ko je po podaji Hoferja in Hiseya zadel Andrew Kozek. Dobrih pet minut kasneje je bil zaostanek zmajev podvojen. Ob igri z igralcem več je zadel Sébastien Piché in postavil končni izid prve tretjine. V drugi je za Ljubljančane posijal žarek upanja, potem ko je že v drugi minuti nadaljevanja ob igri z igralcem več zadel Aleš Mušič.

Proti pričakovanjem domače publike je bila igra v nadaljevanju precej bolj izenačena, tekma pa bi se lahko obrnila v povsem drugo smer. Izid se do konca tretjine vseeno več ni spremenil, zato pa se je še nekajkrat v zadnji, a žal v škodo gostov, ki so posledično zabeležili nov poraz. Mike Quellette, Fabio Hofer in Matthias Iberer so razblinili vse dvome o zmagovalcu, zmajem ni pomagal niti zadetek Žige Pešuta v 14. minuti zadnjega dela.

Hokejiste Olimpije naslednji preizkus čaka že za novega leta dan, ko v 34. kolu lige EBEL gostujejo pri Fehervarju, ki je danes premagal vodilni Salzburg.