Eurochallenge: Krka z neprepričljivo igro izgubila na Madžarskem

Košarkarji Krke so v drugem kolu drugega dela visoko izgubili proti Szolnokiju (48:65).

21. januar 2014 15.46
21. januar 2014 16.30

Szolnok - Novomeška Krka je na tekmi drugega kola drugega dela pokala eurochallenge gostovala v Szolnoku in izgubila z 48:65.

Gostujoči košarkarji so prikazali izjemno slabo igro in so iz igre metali z le 29,2-odstotno natančnostjo (14/48), za nameček pa so zadeli le 3 izmed 15 trojk, s čimer niso mogli konkurirati Szolnokiju.

Pri Krki sta več kot deset točk dosegla le Sani Bečirović (13) in Edo Murić (11), pri Szolnokiju pa je bil prvi strelec Strahinja Milošević s 15 točkami.

Novomeščani bodo naslednji dvoboj igrali 28. januarja na gostovanju pri moštvu Reggio Emilia.

Krka s slabim začetkom in dobrim koncem četrtine

Novomeška ekipa tekme ni začela obetavno, saj je po vodstvu z 2:0 prejela devet zaporednih točk in po manj kot treh minutah zaostajala za sedem (2:9). Krka pa ni dolgo opazovala razigranega madžarskega moštva in je odgovorila z dvema košema kapetana Eda Murića (6:9), v sedmi minuti pa je bil zaostanek le še dve točki (10:12).

Košarkarji Krke so v prvi četrtini zadeli le enega izmed šestih metov za tri točke, vendar so kljub temu izničili vodstvo Szolnokija in imeli ob koncu tudi napad za novo vodstvo, vendar je bil Sani Bečirović nenatančen, tako da je bil rezultat po prvih desetih minutah 15:15.

Bečirović ob zvoku sirene zadel za -4

Edo Murić je v prvem napadu druge četrtine dosegel svojo osmo točko za vodstvo Krke (17:15), vendar so se domači hitro odzvali in si do 14. minute izborili prednost štirih točk (23:19).

Sledilo je obdobje slabe igre, saj moštvi skoraj dve minuti in pol nista dosegli koša, kar je s prostima metoma prekinil Jaka Klobučar (21:23), nato pa so Novomeščani prejeli osem zaporednih točk (21:29), tako da je Aleksandar Džikić zahteval minuto odmora. Ta je pomagala njegovim varovancem, ki so se s košem Sanija Bečirovića v zadnji sekundi približali na štiri (25:29). Pri Krki je bil v prvem polčasu najbolj razpoložen Edo Murić z osmimi točkami, Bečirović jih je dodal pet.

Murićeva tehnična napaka »dala krila« Szolnokiju

Gledalci so v tretji četrtini videli neučinkovito predstavo obeh ekip, ki sta v prvih petih minutah vknjižili po štiri točke (33:29). Edini strelec pri domačih je bil Martin Bader, pri Krki pa je Matej Rojc zadel trojko, Sani Bečirović pa en prosti met.

Minuto kasneje je Tamas Ivosev v napadalni akciji s hrbtom podrl Eda Murića. Sodniki so Krkinemu kapetanu prisodili osebno napako, s katero se Murić ni strinjal in je burno odreagiral, zaradi česar si je prislužil tehnično napako. Domači so to znali izkoristiti, saj je Willie Warren zadel oba prosta meta, Justin Holiday pa v naslednjem napadu trojko za vodstvo 38:29.

Szolnoki si je tri minute in pol pred koncem četrtine priboril prednost desetih točk (41:31), ki pa je hitro skopnela, saj je Krka dosegla šest zaporednih točk - Chris Booker je prispeval tri, Zvonko Buljan dve in Sani Bečirović eno. Novomeščani so se hitro približali madžarskemu nasprotniku, vendar pa so ob koncu znova popustili, tako da so se domačini z dvema zaporednima košema oddaljili na osem točk (45:37).

Krka ni našla poti iz krize

Szolnoki je v zadnji četrtini nadaljeval z dobro igre in z delnim izidom 6:2 povedel za dvanajst (51:39), Krki pa nikakor ni steklo, kar je dokazal napad v 33. minuti, v katerem so Novomeščani zgrešili kar štiri mete iz neposredne bližine.

Madžari so tako le še povečevali svojo prednost in si pred zadnjimi tremi minutami priborili kar devetnajst točk naskoka (60:41) in so tekmo mirno pripeljali h koncu.