Evroliga: Barcelona prizadejala Olympiakosu drugi zaporedni poraz

Barcelona je na tretji tekmi drugega dela v gosteh premagala Olympiakos z 81:72.

16. januar 2014 22.40
BASKETBALL-EURL-OLYMPIACOS-BARCELONA

Pirej - Branilec naslova Olympiakos je na tretji tekmi drugega dela doživel že drugi zaporedni poraz, potem ko je pred domačimi gledalci moral priznati premoč Barceloni z 72:81 (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Košarkarji iz Pireja so prvo četrtino dobili s petimi točkami razlike (23:18), nato pa Katalonci odgovorili na začetku druge in z delnim izidom 10:0 povedli z 28:23.

Gostitelji so še do konca polčasa rezultat obrnili v svojo korist (34:32), a je v nadaljevanju sledil nov padec, kar je Barcelona znala izkoristiti in je pred zadnjo četrtino vodila za sedem (55:48), svojo prednost pa je zadržala vse do konca.

Pri Olympiakosu sta bila prva strelca Vassilis Spanoulis in Georgios Printezis s po 17 točkami, Mirza Begić pa je v štirinajstih minutah prispeval po dve točki (za dve 1:4), blokadi in skoka. Pri Barceloni je bil najučinkovitejši Juan Carlos Navarro z 21 točkami, Erazem Lorbek je k zmagi dodal 6 točk (za dve 3:6) in 3 skoke v petnajstih minutah, Boštjan Nachbar pa 5 točk (za dve 2:5, trojke 0:1, prosti meti 1:3), 3 skoke in podajo v 24 minutah.

Zmagi Maccabija in Lokomotiva

Preostala dvoboja sta potekala v skupini F, kjer je Maccabi premagal Žalgiris s 87:78 in vknjižil tretjo zmago v drugem delu.

Lokomotiv Kuban je zmagal na gostovanju pri Galatasarayu, dvoboj pa je odločil Mantas Kalnietis, ki je štiri sekunde pred koncem rednega dela zadel trojko za 63:62.

Rezultati evrolige

Olympiakos - Barcelona 72:81 (23:18, 11:14, 14:23, 24:26)

(Spanoulis in Printezis po 17, Begić 2 točki, 2 skoka in 2 blokadi v 14:12; Navarro 21, E. Lorbek 6 točk in 3 skoke v 15:30, Nachbar 5 točk, 3 skoki in podaja v 24:30)