Evroliga: Barcelona v Kaunasu ni dopustila presenečenja (VIDEO)

Košarkarji Barcelone so z zmago nad Žalgirisom s 83:72 napovedali trd boj za drugo mesto v skupini E drugega dela evrolige.

25. marec 2015 15.16
25. marec 2015 19.12
BASKETBALL-EURL-KAUNAS-BARCELONA
G. L., Delo.si

Kaunas - Košarkarji Barcelone so v 12. kolu drugega dela evrolige v gosteh premagali Žalgiris Kaunas s 83:72 in se s tem utrdili na drugem mestu skupine E. Boštjan Nachbar je k deveti zmagi v nadaljevanju evrolige v dobrih 16 minutah prispeval dve točki in tri skoke.

Obračun drugo- in šestouvrščenega moštva skupine E so nekoliko bolje začeli domači košarkarji, a so Katalonci v drugi polovici prve četrtine prevzeli nadzor na igrišču in prvi del dobili z 22:16. Prednost so v drugi četrtini še oplemenitili in po edinem košu Boštjana Nachbarja povedli z dvomestnim številom točk (45:35). Gostje so imeli vse pod nadzorom tudi po tretji četrtini tekme, ki so jo dobili s 23:20, skupno pa vodili s kar 12 točkami razlike (65:53).

Košarkarji Žalgirisa so se na parketu v nadaljevanju resda borili, a se gostom čisto zares niso uspeli približati. Z delnim izidom 6:0 so se dobre štiri minute pred koncem tekme spet približali na manj kot 10 točk zaostanka (66:75). Ko je dve minuti pred zvokom zaključne sirene Juan Carlos Navaro spet povišal na 11 točk prednosti je bil zmagovalec odločen.

Pri domačih je bil edini zares razpoloženi košarkar Američan James Anderson, ki je dosegel 24 točk. Na drugi strani so Katalonci prikazali precej bolj ekipno predstavo, v kateri sta prednjačila Alex Abrines (16 točk) in Tibor Pleiss (14 točk in 7 skokov).