Evroliga: Dragiću obračun z Nachbarjem

Košarkarji Unicaje iz Malage so na prvi tekmi drugega kroga evrolige premagali Brose Baskets (85:82).

27. december 2012 14.10
27. december 2012 17.30

Malaga - V košarkarski evroligi so bili danes na sporedu prvi dvoboji drugega kroga, nastopili pa so tudi štirje Slovenci. Že prvi dan nadaljevanja je potekal slovenski obračun, saj je Unicaja iz Malage, za katero igra Zoran Dragić, premagala Brose Baskets Boštjana Nachbarja (85:82).

Oba slovenska košarkarja sta tekmo začela na klopi, v uvodnih minutah pa so več pokazali gostje, ki so povedli s 15:0, a so se domači do konca prve četrtine približali le na štiri (15:19). Košarkarji moštva Brose Baskets so vodili tudi po prvem polčasu (45:39), v katerem je Nachbar dosegel dve točki, Dragić pa šest.

V drugem polčasu se je ponovila zgodbe iz uvodne četrtine, saj so si gostje znova priigrali dvomestno prednost (57:46), ki pa so jo igralci Unicaje do zadnje minute skoraj izničili (65:63). Nato je Boštjan Nachbar v napadu izsilil osebno napako Sergija Vidala, po kateri si je domači trener Jasmin Repeša s svojim neodobravanjem prislužil še tehnično napako, Nachbar pa je natančno izvedel vse štiri proste mete in svojemu moštvu priboril prednost šestih točk (69:63).

Ta pa je bila na koncu premalo za zmago, saj so domači v odločilni četrtini dosegli devet točk več od Nemcev (22:13) in tako vpisali prvo zmago v drugem delu tekmovanja (85:82). Zoran Dragić je pri zmagovalcih dosegel 8 točk (iz igre 1/3, prosti meti 6/8) in petkrat uspešno skočil za žogo, Boštjan Nachbar pa je za Brose Baskets vknjižil deset točk (iz igre 1/8, prosti meti 8/8) in dva skoka.

Begić slavil v Berlinu, poraz Vidmarja

Svoji tekmi prvega kola drugega dela tekmovanja sta že zaključila dva slovenska košarkarja, Mirza Begić in Gašper Vidmar. Prvi pri zmagi Reala nad Albo (77:63) v štirih minutah ni dosegel niti točke, drugi pa je ob porazu svojega Bešiktaša proti Himkiju (75:80) igral 18 minut in 30 sekund ter vknjižil 5 točk (iz igre 1/1, prosti meti 3/8) ter štiri skoke.

V drugem delu tekmovanja bosta nastopala še dva Slovenca, in sicer Erazem Lorbek (Barcelona) in Saša Vujačić (Anadolu Efes), ki bosta svoji prvi tekmi igrala jutri.

Pari prvega kola drugega dela evrolige

Skupina E:

Alba - Real Madrid 63:77 (22:26, 14:12, 20:22, 9:17)

(Miralles 14, Foster 10; Llull 15, Mirotić in Carroll 13, Begić brez točke v 4 minutah)

Unicaja Malaga - Brose Baskets 85:82 (15:19, 24:26, 24:24, 22:13)

(Williams 19, Panko 16, Z. Dragić 8 in 5 skokov v 24:43; Ford 16, Gavel 15, Nachbar 10 in 2 skoka v 22:02)