Evroliga: Fenerbahče visoko porazil CSKA

Turški Fenerbahče je s prepričljivo zmago nad moštvom CSKA ohranil stoodstotni niz (86:60).

31. oktober 2013 12.04
BASKET-EURL-FENERBAHCE-CSKA MOSCOW

Istanbul - Košarkarji turškega Fenerbahčeja so na derbiju tretjega kola skupine A visoko premagali moskovski CSKA (86:60) in so še naprej neporaženi.

Fenerbače je domači dvoboj začel silovito in si v 14. minuti priboril dvajset točk prednosti (38:18), ki so jo Moskovčani do polčasa znižali na enajst (44:33). CSKA je preostanek dvoboja gledal v hrbet izjemnim domačinom, ki so zadnjo četrtino dobili z dvanajstimi točkami razlike (25:13) in dokončali zelo uspešen večer.

Pri turškemu moštvu je bil najboljši strelec Bojan Bogdanović s 23 točkami, slovenski reprezentant Gašper Vidmar je igral 15 minut in 39 sekund ter prispeval štiri točke (za dve 2/5), štiri skoke in dve asistenci. Pri poražencih je bil najbolj razpoložen Vladimir Micov z 20 točkami.

Nanterre presenetil Barcelono

V isti skupini je francoski Nanterre v gosteh presenetil katalonskega velikana Barcelono in jo premagal z 71:67 (vrhunci v spodnjem videu).

Za domačine je bila usodna zadnja četrtina, ki so jo začeli s prednostjo devetih točk, vendar so nato v desetih minutah dosegli le 7 točk (7:20), tako da so Francozi vknjižili prvo zmago v tekmovanju.

V vrstah Barcelone je bil prvi strelec Alejandro Brines s 15 točkami, Boštjan Nachbar je v dobrih petnajstih minutah dosegel 4 točke (za dve 0/4, za tri 0/3, prosti meti 4/4), ujel tri odbite žoge in podelil še 2 asistenci. Drugi slovenski član Barcelone Erazem Lorbek še okreva po operaciji. Pri zmagovalcih je največ točk prispeval Deshaun Thomas (14).

Dragić znova razpoložen

Izmed slovenskih košarkarjev je danes največ pokazal Zoran Dragić, čigar Unicaja je prepričljivo porazila Galatasaray s 84:57 (vrhunci v spodnjem videu).

Dragić je na igrišču preživel 26 minut in 27 sekund ter v tem času dosegel 10 točk (za dve 1/5, za tri 2/5, prosti meti 2/2) in imel še tri skoke in podajo, pri Malagi pa sta več točk vknjižila le Nick Caner-Medley (16) in Earl Calloway (13).

Begić brez točke

Mirza Begić je s svojim Olympiakosom premagal nemški Bayern (88:83) in zadržal prvo mesto v skupini C (vrhunci v spodnjem videu).

Slovenski reprezentančni center je bil danes le v stranski vlogi, saj na svojem prvem evroligaškem nastopu v tej sezoni ni dosegel točk.

Tretje kolo evrolige, skupina A

Budivelnik Kijev - Partizan 74:69 (17:17, 27:25, 8:11, 22:16)

(Lavrinovič 22, Summers 15; Kinsey 16, Bogdanović in Milosavljević 15)

Fenerbahče Ülker - CSKA Moskva 86:60 (26:16, 18:17, 17:14, 22:13)

(Bogdanović 23, Preldžić 13, Vidmar 4 točke, 4 skoki in 2 asistenci v 15:39; Micov 20, Hines 17)

FC Barcelona - Nanterre 67:71  (25:15, 14:22, 21:14, 7:20)

(Abrines 15, Lampe 11, Nachbar 4 točke, 3 skoki in 2 asistenci v 15:28; Thomas 14, Gladyr 12)

Skupina B

Žalgiris Kaunas - Strasbourg 88:64 (19:16, 25:19, 26:16, 18:13)

(Pocius 23, Dentmon 15; Ajinca 21, Leloup 12)

Jutri

Brose Baskets - Anadolu Efes (20)

Real Madrid - Emporio Armani Milano (20.45)

Skupina C

Unicaja Malaga - Galatasaray 84:57 (20:12, 21:30, 20:8, 23:7)

(Caner-Medley 16, Calloway 13, Z. Dragić 10 in 4 skoki v v 26:27; Gordon 12, Mačvan 11)

Olympiakos - Bayern München 88:83 (25:20, 22:19, 19:27, 22:17)

(Dunston 19, Lojeski 17, Begić 0 točk v 3:35; Delaney 20, Đedović 13)