Evroliga: Himki se je znesel nad Olympiakosom (VIDEO)

Košarkarji Himkija so v 13. kolu drugega dela visoko premagali Olympiakos z 98:66, Zoran Dragić je dosegel 8 točk.

31. marec 2016 16.42
31. marec 2016 21.30
BASKET-EURL-KHIMKI-MOSCOW-OLYMPIACOS-PIRAEUS
M. Ž.
M. Ž.

Moskva - Košarkarji Himkija so v trinajstem kolu drugega dela evrolige dosegli pomembno zmago v boju za napredovanje, potem ko so na domačem parketu premagali Olympiakos z 98:66.

Tekma v Moskvi je bila pomembna za obe ekipi, saj sta imeli po dvanajstih tekmah polovičen izkupiček (6:6). Sedaj so na boljšem položaju Rusi, medtem ko lahko Grki občutno zdrsnijo po lestvici skupine F, v kateri je imelo pred današnjimi tekmami kar pet ekip po šest zmag in porazov.

Pri Himkiju so bili najbolj razpoloženi Petteri Koponen z 21 točkami, Aleksej Šved z 19 točkami in James Augustine z 18 točkami, slovenski reprezentant Zoran Dragić pa je v 23 minutah prispeval 8 točk (za dve 2-2, trojke 1-3, prosti meti 1-1) in 4 skoke. Pri Olympiakosu je dvomestno število točk dosegel le Othello Huter (14).

Olympiakos je na gostovanju v Moskvi stik z domačini držal le prvih štirinajst minut. Grki so po prvi četrtini zaostajali za tri točke (22:25) in bili tudi po štirinajstih minutah celo vodil z 31:29, nato pa je na sceno stopil domačin Aleksej Šved in zadel tri zaporedne trojke, njegovo moštvo pa je pobegnilo z delnim izidom 17:2 (46:33) in ob polčasu vodilo za dvanajst (48:36).

Moskovčani so tudi v tretji četrtini igrali s silovitim tempom. James Augustine je poskrbel za prvih šest točk (54:36), po 28 minutah je bila razlika dvajset točk (67:47), po tretji četrtini pa že 26 točk (76:50). Domačini so v zadnjih desetih minutah le še povečevali prednost in na koncu visoko slavili za 32 točk.

Evroliga, 13. kolo 2. dela

Skupina E

Lokomotiva Kuban - Unicaja Malaga 81:60 (18:14, 21:21, 23:20, 19:5)

(Delaney in Janning po 15; Kuzminskas 16, Nedović 9)

Crvena zvezda - Darušafaka 61:80 (20:15, 14:20, 15:20, 12:25)

(Miller 18, Dangubić 14; Wilbekin 19, Gordon 14)

Skupina F

Himki Moskva - Olympiakos 98:66 (25:22, 23:14, 28:14, 22:16)

(Koponen 21, Šved 19, Zoran Dragić 8 in 4 skoki v 23:21; Hunter 14, Spanoulis 8)

Barcelona - Brose Baskets 75:57 (18:12, 25:11, 16:18, 16:16)

(Abrines 13, Tomić in Doellman po 12; Wanamaker 16, Strelnieks 8, A. Nikolić 0 v 2:47)