Evroliga: Olympiakos se je izognil hitremu slovesu

Pirejski Olympiakos je na tretji tekmi četrtfinala premagal Real z 78:76 in izid v zmagah znižal na 1:2.

21. april 2014 17.36
21. april 2014 21.03
BASKET-EURL-OLYMPIAKOS-REAL MADRID

Pirej - Košarkarji Olympiakosa so na tretji tekmi četrtfinala premagali Real z 78:76 in izid v zmagah znižali na 1:2 (vrhunci v zgornjem videu), četrta tekma bo v sredo v Pireju (20.45).

Gledalci so v prvih šestih minutah videli izenačeno igro, nato pa so gostitelji ob izidu 13:13 dosegli sedem zaporednih točk. Strelski niz je začel Bryant Dunston, sledilo je pet zaporednih točk Brenta Petwaya za 20:13, Olympiakos pa je prvo četrtino končal s prednostjo osmih točk (23:15).

Pirejsko moštvo je imelo pobudo tudi v drugi četrtini in si je v 13. minuti priborilo prvo dvomestno prednost (30:19), Matthews Lojeski je nato v isti minuti povišal na +13 (32:19). Zaključek četrtine je pripadel gostom, ki so se z delnim izidom 12:6 približali na sedem točk (31:38). Za povratek madridskega moštva je imel največ zaslug Sergio Rodriguez s sedmimi točami, Rudy Fernandez je prispeval štiri, Felipe Reyes pa tri točke. Izid polčasa je bil 45:38 v korist Olympiakosa.

V drugi polčas so bolje vstopili Madridčani, ki so v 24. minuti zaostajali le za dve (47:49), a so Grki odgovorili s petimi zaporednimi točkami in znova zadihali nekoliko lažje (54:47). Olympiakos je nato storil še korak več in v 29. minuti ponovno povedel za deset (63:53), pred zadnjimi desetimi minutami pa je imel sedem točk prednosti (65:58).

Olympiakos v zadnji četrtini ogrozil zmago

Gostitelji so dobro krenili v zadnjo četrtino in po trojki Breta Petwaya povedli s šestimi točkami razlike (68:60), nato pa kar pet minut niso dosegli koša, kar so Madridčani znali izkoristiti in so se v 36. minuti približali zgolj na točko (68:67).

Grki so se v težkih trenutkih oprli na Vassilisa Spanoulisa, ki je zadel pomemebno trojko, vendar je na drugi strani z enako mero vrnil Sergio Rodriguez (70:71). Madridčani so začutili svojo priložnost in 45 sekund pred koncem po košu Sergia Llulla obrnili rezultat v svojo korist (74:73), a je veselje Reala trajalo le kratek čas, saj je na drugi strani Georgios Printezis zadel trojko (76:74).

Sledila je serija zapravljenih prostih metov. Najprej je gostujoči košarkar Felipe Reyes zadel le enega izmed dveh (75:76), na drugi strani je Bret Petway zgrešil oba poskusa. Olympiakos je nato storil osebno napako nad Sergiom Rodriguezom, ki je bil uspešen le enkrat iz izid izenačil na 76:76, Madridčani pa so v obrambi storili osebno napako nad Kostasom Sloukasom, ki je izkoristil oba meta (78:76).

Pirejčani so v zadnji obrambni akciji nepravilno ustavili Sergia Llulla, kar se je izkazalo za dobro potezo, saj je bil košarkar prvič nenatančen, v drugo pa je namerno zgrešil, vendar so žogo dobili gostitelji in tekme je bilo konec.

Pri Grkih je bil najboljši strelec Bryant Dunston z 21 točkami, slovenskega reprezentančnega centra Mirze Begića pa ponovno ni bilo v kadru. Pri Špancih je največ točk dosegel Sergio Rodriguez (19).

Panathinaikos dopolnil uspešen grški večer

Poleg Olympiakosa je zmagal tudi njegov grški rival Panathinaikos, ki je premagal moskovski CSKA s 65:59 in izid v zmagah znižal na 1:2. Pri Panathinaikosu je bil najboljši Stephane Lasme s 13 točkami, pri CSKA pa Sonny Weems s 14 točkami.

Na preostali četrtfinalni tekmi je bil Maccabi na domačme igrišču boljši od Emporio Armanija s 75:63 in za napredovanje potrebuje le še eno zmago (2:1). Pri gostiteljih je bil prvi strelec David Blu (16), pri gostujočem moštvu pa Daniel Hackett (14).