Evroliga: Randolph in Dončić spet najboljša strelca

K zmagi Reala nad CSKA z 82:69 je Anthony Randolph prispeval 16 točk, Luka Dončić pa 14.

20. oktober 2017 01.01
Turkey Basketball Europeans
N. Gr.
N. Gr.

Madrid - Košarkarji Reala v svoji dvorani niso imeli prav veliko dela s CSKA, odpor Rusov so strli v drugem polčasu. Spet je bil izvrsten naturalizirani slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je 16 točkam dodal še dva skoka in ukradeno žogo v slabih 21 minutah na parketu. Randolph je bil prvo ime srečanja, ko si je ob koncu tretje četrtine izpahnil ramo in moral v slačilnico, Real pa ga bo zelo pogrešal, če bo Randolph odsoten dalj časa.

Dobro je igro vodil tudi Luka Dončić, ki je imel na drugi strani svojega mentorja Sergia Rodrigueza, ki je v špansko prestolnico prvič prišel kot gost. Dončić je v 26 minutah zbral 14 točk, iz igre je metal 1/2 za dve in 1/6 za tri, zadel pa je kar devet od svojih 11 prostih metov. K 14 točkam je dodal še sedem skokov in po dve asistenci ter ukradeni žogi, izgubil pa je tudi tri žoge in končal s statističnim indeksom 21.

Solidno je svojo priložnost ob porazu Bamberga proti Panathinaikosu (83:93) izkoristil tudi Aleksej Nikolić, v 26 minutah je dosegel osem točk in podelil še šest asistenc. Maccabi je s 74:68 premagal Baskonio, Olimpia iz Milana pa je brez Zorana Dragića klonila proti Fenerbahčeju po podaljšku s 86:92.