Evroliga: Real in CSKA brez težav na domačih tleh (VIDEO)

Moskovski CSKA je s kar 101:74 premagal špansko Unicajo, madridski Real s 83:65 boljši od Panathinaikosa.

22. januar 2015 16.51
22. januar 2015 18.51
BASKET-EURL-CSKA-UNICAJA
G. L., Delo.si

Moskva - Košarkarji madridskega Reala so v 4. kolu drugega dela evrolige brez večjih težav premagali grški Panathinaikos, ki je bil v Madridu slabši prav v vsaki od štirih četrtin. Prednost domačih je v zadnjem delu igre narasla že na dvajset in več točk, na koncu pa se je obračun končal z izidom 83:65. Še prepričljivejši je bil moskovski CSKA, ki je ugnal Unicajo, zmagi še za Albo in Fenerbahče.

Madridčani so si že do polčasa nabrali prednost desetih točk, gostje iz Aten pa so edinkrat zapretili v tretji četrtini, ko so se približali na 46:42. Domačega stratega Pabla Lasa je niz Grkov prisilil v minuto odmora, po kateri pa so beli zopet odigrali v prestavi višje. Z delnim izidom 8:0 so povedli s 54:42, od takrat pa nasprotniku niso več dovolili, da bi se vrnil v tekmo. Prednost je največ narasla celo na 22 točk (72:54), gostje pa so do konca uspeli le nekoliko omiliti poraz.

Pri domačih je bil z 18 točkami najuspešnejši Felipe Reyes, ki je danes zabeležil tudi jubilejno 2000. točko v evroligi v karieri. 15 točk je pri Realu dosegel še Rudy Fernandez točko manj pa Sergio Llul. Na drugi strani je 15 točk zbral Esteban Batista.

Madridčani so s popolnim izkupičkom zaenkrat na vrhu skupine E, Panathinaikos je s po dvema zmagama in porazoma na tretjem mestu izenačen z Galatasarayem in Albo. Pred vsemi je s prav tako dvema zmagama, a tekmo manj izraelski Maccabi.

CSKA s prvo letošnjo stotico povozil Unicajo

Košarkarji moskovskega CSKA so na zgodnjevečerni tekmi evrolige z rušilno močjo ugnali andaluzijsko Unicajo iz Malage, ki v ruski prestolnici ni imela nikakršnih možnosti za zmago. Domači so na krilih razpoloženega Nanda De Cola Špance ugnali s kar 101:74 in zabeležili že štirinajsto zaporedno zmago.

S tem so prvič v tej sezoni prekoračili magično mejo stotih točk, obenem pa nocojšnjim nasprotnikom zadali najhujši poraz v dvaindvajsetih medsebojnih obračunih. Da bo koš, ki ga je branila Unicaja, danes napolnjen do vrha, je bilo mogoče slutiti že po prvi četrtini, v kateri so razigrani domačini dosegli kar 32 točk. S takšnim tempom so nadaljevali tudi v kasnejši fazi tekme in si do konca tekme brez večjih težav priigrali zmago s kar 27 točkami razlike.

Najzaslužnejši zanjo je bil zagotovo domači branilec Nando De Colo, ki je v štiriindvajsetih minutah igre ob stoodstotnem metu nasprotniku nasul kar 28 točk. Razpoložen je bil tudi Miloš Teodosić, ki je trinajstim doseženim točkam dodal kar štirinajst asistenc. Na drugi strani je še največ točk dosegel Mindaugas Kuzminskas, zbral jih je enajst.

CSKA je v drugem delu evrolige dosegel še četrto zmago in je s stoodstotnim izkupičkom na vrhu skupine F. Unicaja je s štirimi porazi na zadnjem mestu.