Evroliga: Real potolkel oslabljeno Barcelono

Madridski Real je v osmem kolu evrolige povsem nadigral večnega tekmeca Barcelono s 102:63. Dončić osem točk.

18. november 2016 17.02
18. november 2016 19.07
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - Košarkarji madridskega Reala so v španskem obračunu osmega kola evrolige nadigrali Barcelono s 102:63.

Katalonski velikan je na domačem parketu igral zelo oslabljen, saj so manjkali Justin Doellman, Juan Carlos Navarro, Victor ClaverPau Ribas in Shane Lawal.

Real je na tekmi vodil od prve do zadnje minute. Že v prvi četrtini si je priboril dvanajst točk prednosti (29:17), ob glavnem odmoru je vodil že za 23 (54:31),v tretji četrtini pa se je razlika povzpela že na trideset točk (73:42).

V madridskem moštvu je Luka Dončić tekmo začel v prvi petorki in v 15 minutah dosegel 8 točk (za dve 2-2, za tri 1-2, prosti meti 1-2), 4 skoke in 4 podaje. Med njegovimi soigralci je bil najbolj razpoložen Sergio Llull z 20 točkami, Jaycee Carroll je prispeval 19 točk.

Pri Barceloni sta le dva košarkarja dosegla dvomestno številko točk, Tyrese Rice jih je vpisal 23, Joey Dorsey pa 10.

CSKA do sedme zmage

Košarkarji CSKA-ja so domačimi gledalci premagali Žalgiris s 95:86 in dosegli sedmo zmago.

Moskovčani so imeli kar nekaj dela z enim izmed najslabših ekip tekmovanja, čigar odpor so zlomili šele v zadnjih desetih minutah in se s tem izognili drugemu zaporednemu porazu.

Pri domačih je bil prvi strelec Miloš Teodosić s 25 točkami, pri gostih pa je izstopal Paulius Jankunas s 30 točkami in 8 skoki.

Aktualni prvaki so tekmo začeli slabo. Prvi koš so dosegli šele po dobrih dveh minutah igre, po petih pa so imeli že osem točk zaostanka (4:12). Žalgiris je vodstvo zadržal do konca četrtine, izid je bil 21:19.

V drugi četrtini se je pri Moskovčanih razigral Miloš Teodosić in v 16. minuti s svojo trinajsto točko poskrbel za prvo vodstvo svoje ekipe (30:27). A srbski organizator igre je imel premalo pomoči svojih soigralcev, kar je Žalgiris znal izkoristiti in do konca polčasa znova prešel v vodstvo (41:40).

Gostje so dobro igro prenseli v tretjo četrtino, v kateri so vodili od začetka do konca. Litovska ekipa je imela v tem delu največ devet točk prednosti (55:46, 61:52), CSKA pa se je v zaključku približal in imel pred zadnjimi desetimi minutami le še dve točki zaostanka (67:69).

V zadnji četrtini je voz CSKA-ja najprej povlekel Aaron Jackson, ki je dosegel prvih pet točk svojega moštva (72:72), nato pa sta točke prispevala še Jeff Ayres in Miloš Teodosić, tako da so domači pet minut pred koncem povedli za šest (80:74). Moskovčani so od tu naprej nadzorovali potek tekme in dosegli sedmo zmago.

Evroliga, osmo kolo

Barcelona - Real Madrid 63:102 (17:29, 14:25, 15:21, 17:27)

(Rice 23, Dorsey 10; Llull 20, Carroll 19, Dončić 8 točk, 4 skoki in 4 podaje v 15:18)

CSKA Moskva - Žalgiris 95:86 (19:21, 21:20, 27:28, 28:17)

(Teodosić 25, Jackson 19; Jankunas 30, Pangos 14)

Galatasaray - Darušafaka 85:81 (17:21, 20:17, 28:17, 20:26)

(Pleiss 22, Preldžić 17; Clyburn 20, Anderson 15)

Panathinaikos - Olympiakos 77:79 (23:23, 16:24, 24:14, 14:18)